2024.04.23., kedd - BélaZalaegerszeg időjárása

Vereség a végjátékban

2016. december 04. vasárnap, 19:35
HR Rent Kozármisleny - ZTE FC 2-1 (0-0). NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Pécs, 100 néző. Jv.: Gaál. Gólszerzők: Kemény (87, 90., a második 11-esből), illetve Króner (72. p.).

ZTE: Szappanos - Króner, Forgács, Deutsch -  Villám, Kretz,  Szakály,  Jakab, Szalkai (Patvaros 64. p.) - Bailo (Babati 68. p.) Ekler (Végh 85. p.). Vezetőedző: Csató Sándor.

A tartalékos ZTE-ből hiányzott  a két vérbeli csatár Bobál és Daru. Az első percben 11-eshez juthatott volna a zalai együttes, de  a bírói síp néma maradt.  Majd újabb  egerszegi lehetőség maradt ki, kis túlzással már a találkozó elején eldönthette volna a  mérkőzést a ZTE. Ezután átvette az irányítást  a hazai együttes, Szappanosnak kétszer kellett bravúrral hárítania.  Az első félidő hajrájában  dupla kapufát rúgott a  zalai csapat. Tipikus  egygólos mérkőzésre volt kilátás.

Fordulás után mindkét oldalon adódott helyzet, de ezután mezőnyjáték dominált.  Az utolsó  húsz percben felgyorsultak az események. A  ZTE megszerezte a vezetést, de  túlzottan is  őrizni akarta egygólos előnyét. A kontratámadások lehetőségével sem élt nagyon, pedig  a hazai együttes  kitámadott. A büntetés nem maradt el, a vendéglátók  három perc alatt fordítottak.

A tartalékos  ZTE-nek egygólos előnye birtokában illett  volna nyernie, de mint ahogy a bajnokságban többször előfordult, ellenfele öt perc alatt fordított. Újabb taktikai vereséget szenvedett,  bár az is igaz, két 11-est számon kérhet  a bírón.

Csató Sándor,  a ZTE vezetőedzője: - Érthetetlen számomra ez a végjáték. A mérkőzést már az első félidőben meg kellett volna nyernünk, ehelyett  a hajrában elveszítettük

Babati Benjamin  a ZTE  játékosa: -  A mérkőzést  már rég eldönthettük volna, ha a helyzeteket kihasználjuk. Izgalommentes lehetett volna a végjáték, helyette kikaptunk.