2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

A győzelemhez gólok kellenek

2017. szeptember 19. kedd, 10:20
Szolnoki MÁV FC - ZTE FC 2-0 (0-0). NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Szolnok, 800 néző. Jv.: Farkas T.

ZTE: Szappanos – Nagy G., Koszó, Forgács, Szabó M. – Babati, Dubek, Nagy T., Ekler – Fujsz, Balázs(Végh 82. p.). Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerző: Katona (59. p.), Olasz (83. p.).

Ötperces ismerkedés után Babati lövését blokkolták a védők. Mindkét oldalon kisebb helyzetek alakultak ki, gól azonban nem született. Szappanosnak kellett védenie a félidő hajrájában. Minkét csapat a védekezésre helyezte a hangsúlyt, a kapuk alig kerültek veszélybe. Fordulás után beszorította ellenfelét a hazai együttes. Két lehetősége után a harmadik, egy átlövés a ZTE kapujában kötött ki. A hazaiak vezető gólja után a Tisza-partiak vették át a játék irányítását. A ZTE addig sem acélos támadójátékának hatékonysága tovább csökkent. A mérkőzés hajrájában ismét több lehetőség adódott a Szolnok előtt, amelyből egy ismét célba ért.

A ZTE pontszerzés reményében utazott Szolnokra. Tervét nem sikerült megvalósítania, mivel a kapura csekély veszélyt jelentett. A hazaiak a második félidőre feljavultak és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.