2024.04.26., péntek - ErvinZalaegerszeg időjárása

A harmadik negyedben végleg eldőlt

2017. február 05. vasárnap, 16:37
ELTE BEAC - ZTE NKK 49-72 (13-27, 19-16, 4-17, 13-12). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 150 néző. Jv.: Balogh, Menyhárt, Gelencsér.

BEAC: Pál S, Süle (18/12), Pusztai P. (8),  Szabó F. (5),  Barnai (8). Csere:  László (2),  Lelik,  Gocsmann,  Kocsis, György,  Suppan. Vezetőedző: Balogh Judit.

ZTE: Nagy D. (11/3),  Bays (10),  Böröndy D. (4),  Burkholder (12),  Hegedüs-Őri (12/6). Csere:  Horváth Zs. (6),  Gáspár-Szalay,  Orsó (13/3),  Böröndy V. (4),  Vincze. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A  hazaiak a mérkőzés első kosarával  vezettek először és utoljára. Hegedüs-Őri nyolc pontjával fordítottak a zalaiak (5. p:

6-14).  A fővárosiakon az időkérés  alatt kapott edzői tanácsok sem  segítettek.  A második negyed első öt percében öt pontot dobott  a ZTE,  a BEAC felzárkózott (15.:  26-32).  Zalai időkérés után helyre állt  a rend, állandósult a  vendégek 10 pont körüli vezetése. A nagyszünet után remek harmadik negyedet produkált   a ZTE,  kitűnően  védekezett, mindössze négy pontot engedélyezett  a  BEAC-nak.  A záró negyedben  a  biztos vezetés tudatában már kicsit kiengedett a ZTE,  de előnye alig csökkent..

A kiesés ellen küzdő BEAC otthonában a harmadik negyedben  biztosította be megérdemelt győzelmét  a zalai  együttes.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője:  - Gratulálok a csapatnak, a lányok  a megbeszéltek szerint játszottak. Végig irányítottunk, a harmadik negyedben végleg eldöntöttük  a mérkőzést.