2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

A hetedik hely összejött

2017. április 29. szombat, 19:48
Vasas Akadémia - ZTE NKK 55-71 (20-15, 8-19, 16-21, 11-16). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás a 7-8. helyért. Budapest, 100 néző. Jv.: Söjtöry, Praksch, Csabai-Kaskötő.

Vasas: Csolics (6),  Dul (3/3),  Dusanics (8),  Mérész (10),  Dobos (8). Csere:  Tóth O. (2), Bernáth (5/3),  Solymosi (2),  Farkas (4),  Bajnóczi (7/3). Vezetőedző: Igor Schokovski.

ZTE: Nagy D. (6), Böröndy D.,  Bays (17),  Burkholder (13/3),  Orsó (3). Csere:  Gáspár-Szalay,  Velkey,  Jurkó,  Böröndy V. (15),  Horváth Zs. (10), Kovács G., Hegedüs - Őri (7/3). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A ZTE-ben már szerepelt az amerikai légiós Bays, aki az első találkozón büntetését töltötte. A hazai együttes lendületesen kezdett és pár ponttal vezetett (2. p.:  5-2).. A vendégek rendkívül pontatlanul dobta, így a fővárosiak végig vezettek  az első  tíz perc során. A ZTE csak megközelíteni tudta ellenfelét (6. p.: 11-10). A félidő hajrájában ellépett  a Vasas (8. p.: 18-10).  A második tíz percben szigorítottak védekezésükön a vendégek, előbb felzárkóztak, majd  fordítottak ( 14. p.:  24-25). A 17. percben már tíz pont volt  a zalaiak előnye, úgy nézett ki meglépnek ellenfelüktől. A  Vasas hét perc alatt csak 4 pontot dobott, de a negyed hajrájában felzárkózott.

Fordulás után biztosan tartotta előnyét a zalai csapat 25. p.: 36-46). Főleg Böröndy V .jeleskedett  a pontszerzésben.   A fővárosiak edzője rendre időt kért, de  csapata nem tudta megállítani  elenfelét.  A befejező negyed közepén már  20 ponttal is vezettek  a vendégek (35. p:  45-65). A hajrában minden játékosának lehetőséget biztosított Gáspár Dávid, a ZTE biztos győzelme így sem forgott veszélyben.

Az erősebb játékoskerettel rendelkező ZTE magabiztosan hozta a papírformát.  Mindkét mérkőzésen biztosan nyert, így 2-0-ra megnyerte  a páros csatát és  a 7. helyen végzett  a bajnokságban.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a lányoknak. Örülök, hogy sikerült megszereznünk  a 7. helyet. Köszönöm nekik, hogy együtt dolgozhattunk az év  során, jó pihenést kívánok nekik a bajnoki szünetben.