2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

A második félidőben fordítottak

2018. január 14. vasárnap, 12:13
PINNK Pécsi 424 - ZTE NKK 55-72 ( 16-9, 16-12, 15-24, 8-27). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Kozármisleny, 300 néző: Jv: Fodor, Kovács N., Vida.

PINNK: Sarok (11/3), Ruják (6), Benke (14/12), Slaughaler (8), Chelek(2). Csere: Jakovina (5/3), Csukics (2), Sánta P. (2), Kovalcsik. Vezetőedző: Jens Tillman.

ZTE: Koziar (21/6), Kovács G., Jeffery (6/3), Pavel (17), Hegedüs-Őri (7). Csere: Gáspár-Szalay (6), Parker (15). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Egy percen át nem találtak a gyűrűbe a csapatok. Aztán a hazai együttes kapta el a ritmust. (7. p.: 13-3). A vendégek ebben az időszakban rendkívül gyengén dobtak, igaz, a hazaiak sem villogtak, de biztosan vezettek.

A második negyed sem a szép támadó játékról szólt. Három perc alatt mindkét oldalon mindössze 3 pont született. Ebben az időszakban a ZTE dobó teljesítménye alig haladta meg a 16 százalékot,. Az első két negyedben egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült. Szünet után, egy ideig még tartott a házigazdák lendülete (24. p.: 37-28). Ezután azonban a ZTE nagyot küzdve megkezdte a felzárkózást. A vendégek a 28.percben egyenlítettek (43-43) és fokozatosan átvették a játék irányítását. A találkozó záró tíz percében egyértelműen a ZTE akarata érvényesült és megnyerte a találkozót. Két ellentétes félidőt játszott a ZTE, az elsőben gyengélkedett, a másodikban jól játszva megfordította a vesztésre álló mérkőzést.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - A mérkőzés elején nagyon meglátszott, hogy már régen játszottunk tétmérkőzést. Ellentétes félidőket produkáltunk. Az összkép alapján azonban megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.