2024.03.28., csütörtök - Gedeon, JohannaZalaegerszeg időjárása

Tartalékosan ennyire futotta

2017. május 31. szerda, 16:25
Alba Fehérvár Puebla Plus - Zalakerámia ZTE KK 102-70 (31-18, 23-11, 19-29, 29-12). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-4. helyért, harmadik mérkőzés.

Alba: Taylor (16/12),  Mohammed (12), Shepard (15), Lóránt (23/9), Keller Á. (10). Csere: Farr (11/6), Markovics (7), Edwards (5/3), Keller I. (3/3), Varga M.,  Nshimba. Vezeteőedző:  Dzunics Braniszlav.

ZTE: Ubilla (6/6), Mohácsi (8/6),  Kis R. (2),  Szabó (14/3),  Drungilas (11). Csere: Gáll (14/12),  Wright (9),  Czinger (6),  Kovács M. Vezetőedző Bencze Tamás.

A Norfleet és Benke nélkül felálló ZTE-nek nem volt esélye nyerni Fehérváron. Az előbbi sérülés, az utóbbi betegség miatt hiányzott  a csapatból. Ennek ellenére  a mérkőzés elején a zalai csapat két triplával vezetett.  Öt perc után átvette az irányítást a hazai együttes. (5. p.: 15-11), amely fokozatosan húzott el  a rengeteg labdát eladó ZTE-től. Tetézve a bajt Ubilla is megsérült, így három kulcsjátékosa nélkül játszott a zalai csapat. A félidőben 24 ponttal vezetett a Fehérvár. Szünet után kicsit kiengedett, a ZTE élt  a lehetőséggel és felzárkózott (25. p: 62-50). Gáll   három triplát dobott ebben az időszakban. Aztán ismét előjöttek a régi hibák, a labdaeladások, a hazaiak sok könnyű kosarat szereztek és játszi könnyedséggel húztak el.  A 39. percben a hazai közönség örömére megszerezte 100. pontját az Alba.

A házigazdák biztosan győztek az erősen tartalékos ZTE ellen és 2-1-re vezetnek  a három győzelemig tartó párharcban.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az előzmények ismeretében nem sok esélyünk volt  a győzelemre. Ráadásul Ubilla is megsérült. A két otthon maradt játékos mellett rá is nagy szükség lenne a következő mérkőzésen.

Gáll Dominik, a ZTE  játékosa: - Örülök  a pontjaimnak, amivel sikerült felzárkóznunk. Megalkuvás nélkül küzdöttünk,de tartalékosan ennyire futotta.