2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Az első idegenbeli győzelem

2016. november 07. hétfő, 10:24
PINKK Pécsi 424 - ZTE NKK 63-71 (14-21, 18-19, 11-14, 20-17).NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Pécs, 300 néző. Jv.: Ádám, Gyuris, Kovács N.

PINKK: Markovics (15/3), Benke (8/6), Bozóki (6), Ruják (8), Ristic (14/6), Csere: Szabó II., Sarok (4), Whiteside (2), Sánta, Sera, Kovalcsik (6), Mardonosi, Vezetőedző: Laczka Miklós. ZTE: Nagy D. (11), Kovács G., Burkholder (23/9), Daniels (8), Horvát Zs. (10). Csere: Gáspár-Szalay (7), Őri (8), Kovács C. (2), Orsó, Böröndy (2). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A még nyeretlen, a vártnál gyengébben szereplő pécsiek otthonában bravúrra készültek a vendégek. Ennek megfelelően koncentráltan, jól kezdték a mérkőzést. (4. p.8-12), főleg jó védekezésük eredményeként vezettek. A zalaiak „gólgyárosa” Burkholder már 10 perc után 10 pont felett "járt". A második tíz percben is a ZTE akarata érvényesült, a pécsiek igyekeztek ritmust váltani, kevés sikerrel. A nagyszünet után mindkét csapat dobóteljesítménye visszaesett, ami a vendégeknek kedvezett, akik tartották tíz pont körüli vezetésüket. A záró negyedben a PINKK minden megpróbált, a mérkőzés hajrájában két pontra megközelítette a zalaiakat (38. p.:58-62). A ZTE azonban higgadt maradt a hajrára és megnyerte a mérkőzést. Az első negyedben megszerzett előnyét a mérkőzés végéig a megtartotta a zalai együttes, s bravúros győzelmet aratott.

Értékelés: Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - A mai győzelmünk még felértékelődik a folytatásban. Nagyon örülök első idegenbeli sikerünknek, s annak, hogy nyomás alatt egyre jobban játszunk.