2024.03.28., csütörtök - Gedeon, JohannaZalaegerszeg időjárása

Az esővel is meg kellett küzdeniük

2016. november 07. hétfő, 10:21
ZTE FC - Cigánd SE 2-1 (1-0. NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1340 néző. Jv.: Németh Á. Gólszerzők: Bobál 20., 71. p.), illetve Barcsvay (67. p.). Piros lap: Csicsvári (86. p., Cigánd.).

ZTE: Szappanos - Kretz, Forgács, Króner, Deutsch - Babati Hegedüs,(Gottfried 70. p.) Patvaros, Daru (Sundas 59. p.), Jakab (Ágoston 90. p.) - Bobál . Vezetőedző: Csató Sándor.

A mérkőzés elején valóságos égi áldás zúdult a pályára, s az eső kisebb megszakításokkal a találkozó végéig kitartott. Az első tíz perc ismerkedése után mindkét oldalon kisebb gólszerzési lehetőséget hagytak ki a csapatok. A csúszós talajon nem alakult ki folyamatos játék. A ZTE vezetéséhez egyértelműen kellett vendég kapus hibája is, akit megtréfált a vizes talaj. Az alsóházban tanyázó vendégek egyértelműen egyenrangú ellenfelei voltak a ZTE-nek. Fordulás után a házigazdák ráültek az eredményre.

A vendégek egyre bátrabban játszottak, többször eljutottak Szappanos kapujáig, s egy bombagóllal egyenlítettek. Nem sokáig örülhettek azonban az egyenlítésnek, egy pontrúgás után egy fejesgóllal ismét ismét megszerezte a vezetést a zalai csapat. A vendégek az utolsó 10 percre teljesen kitámadtak, a ZTE bebiztosíthatta volna győzelmét, de nem tette. Végig izgulni lehetett a hazai sikerért, ami ha nehezen is, de megszületett. Erősen közepes színvonalú találkozón a második kiesőjelölt ellen is begyűjtötte a 3 pontot a zalai csapat, megszakítva ezzel annak négy mérkőzés óta tartó veretlenségét.

Értékelés: Csató Sándor, a ZTE vezetőedzője: - Küzdelmes mérkőzésen csak időnként játszottunk jól. A vendégek egyenlítő találata után sok helyzetet hagytunk ki.

Szénay Péter, a Cigánd vezetőedzője: - Az első félidőben a ZTE, a másodikban mi játszottunk jobban. A hazaiak első félidőben megszerzett előnye kitartott a meccs végéig.

Babati Benjamin, a ZTE játékosa: - Rendkívül kellemetlen ellenfelet sikerült legyőznünk. A lényeg, hogy a két kiesőjelölt - a Szeged és a Cigánd - ellen hoztuk a 6 pontot.