2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

Bravúr a Tisza partján

2016. november 07. hétfő, 10:27
Szolnoki Olaj KK - Zalakerámia ZTE KK 85-91 (21-26, 32-24, 12-21, 20-20. NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szolnok, 1100 néző. Jv.: Papp, Frányó, Minár.

Szolnok: Kinney (16/3), Wittmann (4), Barnes (20/6), Boriszov (17/9), Wrigth (6), Csere: Popovics (13/3), Tóth Á. (5), Eiligensfeld (14), Rudner. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics. ZTE: Ubilla (23/6), Norfleet (13/9), Benke (17/9), Szabó (24/9), Drungilas (4), Csere: Kerpel Fronius (8/3), Mohácsi (2), Czinger, Velkey. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A szolnoki csapat - bár nélkülözte legjobbját, Vojvodát - a mérkőzés esélyesének számított. Az elején vezetett is négy ponttal, de a ZTE gyorsan fordított (7. p.: 17-24). Az első tíz perc egyértelműen a vendégekről szólt. A második negyed elején egyenlítet a Szolnok (11. p. 26-26), Benke tripláival maradt a mérkőzésben a ZTE. A nagyszünetre a Szolnok 3 pontos vezetésével vonultak le a csapatok. A harmadik negyed elején egy 11-0-ás rohammal fordított a ZTE , és hosszú ideig tartotta 6-7 pontos előnyét. A záró tíz perc elején ismét utolérte ellenfelét a házigazda (32. p. 73-73). Ez volt azonban a Szolnok utolsó fellángolása. Kerpel Fronius szerzett fontos pontokat a hajrában, ezzel biztossá vált a vendégek győzelme. Az elmúlt idényben is szolnoki győzelme után gyújtotta be a rakétákat a ZTE. Idén is sikerült a bravúr, jöhet a folytatás. A zalaiak győzelmének értékét az sem csökkenti, hogy a hazaiaknál Vojvoda nem játszott.

Értékelés: Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. A mérkőzés visszaadta hitemet. A nagy szünet után jól támadtunk. Ma azt is jól hajtottuk végre, amiben eddig gyengélkedtünk.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Végig egál mérkőzésen megérdemelten nyertünk. A Szolnok taktikai húzásaira jól reagáltunk. Mellette volt nálunk három jó egyéni teljesítmény (Ubilla, Szabó és Benke), de mindenki hozzá tette a magáét a sikerhez.