2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Egy félideig tartották magukat

2017. április 11. kedd, 08:53
ZTE NKK - Uniqa Sopron 60-75 ( 24-25, 16-16, 13-23, 7-11). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Farkas G., Söjtöry, Vida.

ZTE: Nagy D. (13/3), Gáspár-Szalay(3/3),  Bays (14/3), Burkholder (16/6),  Horváth (8). Csere: Hegedüs-Őri (2), Böröndy D. (4),  Jurkó, Vincze,  Böröndy V., Orsó. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Sopron: Fegyverneki (6/6), Turner (14),  George (13),  Johnson (23/3),  Krnjics (4). Csere:  Határ (4),  Cvendakics (9),  Dubei,  Ajdukovics, Weininger (2). Vezetődző: Sterbenz Tamás.

A korábbi találkozóikhoz képest a  ZTE jóval nagyobb küzdelemre késztette a sokszoros bajnok Sopront. Az első negyedben fej-fej mellett haladt  a két csapat. A zalaiak jól védekeztek és jól dobtak. A félidőben mindössze egy ponttal vezetett  a  Sopron. A házigazdák  szünet után még egy ideig tartották a lépést  a vendégekkel (25. p.: 51-54). A rutinos Sopron azonban  egy 11-0-ás rohammal ellépett és eldöntötte  a találkozó sorsát és  a továbbjutást.

A két nyert mérkőzésig tartó páros csatát a Sopron nyerte 2-0-ra.  A ZTE a folytatásban az 5-8. helyért mérkőzik.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Múltkor megszidtam a lányokat, akkor most megdicsérem őket. Egy félidőn át  harcosan, pontosan játszottak.

Sterbenz  László, a Sopron  vezetőedzője: - Az első félidőben a lányok elhitték, hogy bejutottunk az elődöntőbe, ezt  a ZTE jól kihasználta. A harmadik negyedtől kezdve szerzett labdák és jó védekezés után megnyertük a mérkőzést.