2024.04.16., kedd - CsongorZalaegerszeg időjárása

Esély sem volt a győzelemre

2016. október 30. vasárnap, 10:02
Egis Körmend - Zalakerámia ZTE KK 94-76 ( 25-12, 15-17, 34-26, 20-21. NB I-es férfi kosárlabda- mérkőzés. Körmend, 2000 néző. Jv.: Benczúr, Söjtöry, Balogh Gy.

Körmend: Petty (15), Saddler (11/9), Smith (22/15), Loveridge (9/6), Horti (8). Csere: Allen (17), Ferencz (12), Németh, Oroszi. Vezetőedző: Teo Csimics.

ZTE: Ubilla (15/9, Norfleet (11/3), Kerpel Fronius (4), Szabó Zs. (9), Drungilas (24). Csere: Mohácsi (3/3), Benke (10/6), Czinger, Velkey, Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A nyugat-dunántúli rangadó esélyesei a jobb mutatókkal rendelkező vasiak voltak. A ZTE az elején belealudt a találkozóba (5. p. 15-9). A folytatásban sem találták a ritmust a vendégek (8. p. 19-9), rendkívül pontatlanul dobtak, esélyük sem volt a felzárkózásra. Állandósult a hazaiak tízpontos előnye. (12. p. 27-17). Fordulás után a harmadik negyed igazi adok-kapok játékot hozott, kevés védekezéssel, de ebből is a házigazdák kerültek ki jobban. A befejező 10 percben felcsillant a remény, hogy a ZTE akár fordíthat is, 20 pontos hátrányból visszakapaszkodva a 37. percben tíz pont alá csökkent a Körmend előnye (78-69).

A hajrában - ki tudja miért - taktikai hibák sorozatát követték el a vendégek és a hazai csapat könnyedén biztosította be győzelmét. A nyugat-dunántúli rangadón a ZTE végig futott az eredmény után. Támadásban védekezésben egyaránt felejthetően teljesítette. Alapos javulásra lesz szűkség, ha meg akarja közelíteni tavalyi önmagát.

Értékelés: Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Megérdemelten nyert a Körmend. Három perccel a mérkőzés vége előtt feljöttünk 9 pontra. Ezután fegyelmezetlenül játszottunk nagy különbségű vereség lett a vége.