2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Ez a teljesítmény most elég volt

2017. október 26. csütörtök, 08:55
Szerző: B. I:
Zalakerámia ZTE KK - MAFC 70-57 (28-10, 18-22, 12-10, 12-15). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1100 néző. Jv.: Pálla, Söjtöry, Kulcsár.

ZTE: Vaughn (6), Horváth Á.(12/9), Benke (8), Szabó Zs. (14/12), Radics (18). Csere: Mohácsi (6/6), Jeffers (4), Kis, Doktor, Farkas A. (2). Vezetőedző: Bencze Tamás.

MAFC: Hot (7), Lakits (8/6), Misek (4), Cvetkovics (4), Davis (11/6). Csere: Fodor (8), Neighbour (15). Vezetőedző: Jovica Arsics.

Repülő rajtot vettek a hazaiak (3. p: 6-0), s a folytatásban sem csökkent  lendületük (7. p.: 16-2). A ZTE ebben az időszakban támadásban és védekezésben egyaránt remekelt. Az első 10 percben. Horváth Á. nagyszerűen dobta a triplákat, biztosan vezettek a hazaiak.

A második negyedben visszavett a tempóból az egerszegi együttes, főleg támadásban esett vissza, a fővárosiak csökkentették hátrányukat. (18. p.: 43-29). Hiába kért azonban időt Bencze Tamás, a félidő befejezése előtt tíz pont környékére zárkózott fel a MAFC (19.p: 43-32). Egy triplával azonban a végén ismét nőtt a ZTE előnye.

Fordulás után igyekezett a vendégcsapat tovább zárkózni, ami hellyel-közzel sikerült is neki. A zalaiak játéka döcögősebbé vált (22. p.:49.33). Aztán több mint három percen át nem dobtak pontot  a csapatok. Sok volt az eladott labda, a pontatlan dobás mindkét oldalon. Hazai oldalon Mohácsi hárompontosa törte meg a „kosárcsendet”. Állandósult a ZTE tíz pont feletti vezetése (28. p.: 54-40), többre nem futotta erejéből.

A befejező negyed elején két percig nem dobott pontot a hazai együttes (32. p..58-48). Ismét hazai időkérés következett. Gyűrte egymást a két csapat, de mindkét oldalon sok volt a hiba. A hazaiak biztosan őrizték előnyüket, a fővárosiaknak nem sikerült 10 pont alá jönni. A  hajrában a ZTE fiataljai is játéklehetőséget kaptak.

Remek kezdés után hullámzóvá vált a ZTE játéka. A hazaiak győzelme nem forgott veszélyben, de jobb csapatok ellen ilyen rapszodikus játékkal nehéz lesz nyerni.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Örülök a győzelemnek, mivel három fordulóval ezelőtt még nullán álltunk. Az első félidő rendben volt,  a másodikban csak a védekezéssel lehetek elégedett.

Jovica Arsics, a MAFC vezetőedzője: - Nagyon gyengén kezdtük a mérkőzést, a ZTE jelentős előnyre tett szert. Gratulálok győzelmükhöz, ami megérdemelt, összességében jobb csapat, mint mi.