2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Gyengébb kezdés után biztos győzelem

2017. január 08. vasárnap, 16:57
JP Auto Jászberényi KSE - Zalakerámia ZTE KK 84- 93 (22-12, 15-27, 21-28, 26-26). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Jászberény, 600 néző. Jv.: Cziffra, Farkas G., Balogh Gy.

Jászberény: Protics (18/12),  Arrington (19/15), Williams (8),  Cseh (11/6),  Sztamenkovics (20/3). Csere: Brbaklics, Bazsó, Bojics (8), Czirbus. Vezetőedző: Stevan Tot.

ZTE: Ubilla (7/3),  Norfleet (16/6),  Benke  (15/3),  Szabó Zs. (16/6),  Drungilas (24/3). Csere:  Mohácsi (10/6),  Kerpel-Fronius (5),  Fekete. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Hazai két pontosra a ZTE hármassal válaszolt, ám a vendégek részéről a  jó folytatás elmaradt. Az egerszegi csapat a palánk alatt volt eredményes,  a házigazdák három pontosakkal. Lazán védekeztek és támadásban is gyengélkedtek a vendégek, az első 10 percben  a  hazaiak akarata  érvényesült. Ezután ritmust váltott  a ZTE és remekül játszva felzárkózott (14. p.: 25-25). A folytatásban állandósult   az egerszegiek 2-4 pontos előnye.

Továbbra sem jöttek be azonban a  3 pontos dobások, így nem sikerült meglépniük  a  Jászberénytől. A nagy szünet után  tovább tartott  a vendégek lendülete, közelről  és távolról egyaránt eredményesek voltak játékosai, e mellett védekezésük továbbra is stabil maradt. (28.p.: 51-66). Jött  a ZTE számára a gyakran kritikus  4. negyed, amelynek elején 17 ponttal is vezetett (31. p.: 60-77). A házigazdák nem adták fel, többször 10 pont alá csökkentették hátrányukat (38.p.: 81-88).  Benke  hárompontosával biztossá vált  a zalaiak sikere

Gyengébb kezdés után  átvette  a mérkőzés irányítását  a ZTE, és megérdemelten nyert, Ezzel biztossá vált, hogy tagja lesz a Magyar Kupa nyolcas döntőjének.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nem volt könnyű mérkőzés, 10-15 pontos előnyüknél sem voltam biztos a  sikerünkben. . Gyengén kezdtünk, de  a második negyedtől fogva  saját játékunkat  játszottuk, ez eredményezte győzelmünket.  Az egész csapat dicséretet érdemel.

Kis Attila,  a ZTE technikai vezetője: - Jól kezdtek a hazaiak, de 25-25-nél utolértük őket, onnantól  mi irányítottunk. közelről távolról egyaránt eredményesek voltak. Győzelmünk teljesen megérdemelt.