2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Gyorsan eldőlt a két pont sorsa

2016. október 25. kedd, 11:50
ZTE NKK - BEAC Újbuda 84-52 (22-9, 25-16, 21-12, 16-15)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Farkas, Boros, Lövész. ZTE: Nagy D. (13/3), Kovács G. (2), Burkholder (18/9), Daniels (8), Őri (2). Csere: Horváth Zs. (7), Böröndy (9), Velkey, Jurkó (6), Szalay (13/3), Orsó (4), Vincze (2). Vezetőedző: Gáspár Dávid. BEAC: Lelik (8/6), Suppan (4), Szabó F., György (8), Boros (7). Csere: Pál (13/3), László (6), Hizsnyik (2), Karagits (2), Kocsis (2), Vezetőedző: Balogh Judit

Repülőrajtot vettek a házigazdák, gyors támadások végén szerezték pontjaikat (7. p.: 14-7). A első tíz percben Burkholder szerezte a zalaiaknál a legtöbb pontot. (10). A második negyed feléig nem tudta növelni előnyét a hazai együttes, mivel kosaraikra a fővárosiak is rendre kosárral válaszoltak. (14. p: 30-14), Ezt követően hárompontosokkal gyorsan 20 pontra nőtt a ZTE előnye ( 16. p.: 40-20).

Fordulás után is a ZTE dominált, biztosan tartotta előnyét, sőt növelte. A záró negyed elején 30 fölé nőtt a különbség a két csapat között (31. p.: 71-39). Szóhoz jutottak mindkét oldalon a cserék is. A ZTE magabiztosan hozta a papírformát, a találkozó sorsát gyakorlatilag az első negyedben eldöntötték.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Jelentős különbséggel győztünk, de akadtak hiányosságaink, főleg a védekezés terén. A győzelemnek örülök, újabb lépést tettünk előre.

Balogh Judit, a BEAC vezetőedzője: - Nem tudom, hogy elég hosszú lesz-e a bajnokság, hogy egyenlő mércével mérjenek minket.