2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Győzelem a rivális ellen

2017. január 29. vasárnap, 16:12
Vasas Akadémia - ZTE NKK 57-66 (12-17, 18-15, 9-22, 18-12). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 1500 néző. Jv.: Fodor, Praksch, Lövész.

Vasas: Dusanics (12/6), Dul (9/3),  Dobos (2),  Bajnóczi,  Csolics (15/3),  Csere:  Rochel (11),  Mérész (8/6),  Tóth O.,  Solymosi. Vezetőedző:  Igor Skocovski.

ZTE: Nagy D (5),  Bays (7),  Burkholder (25/12),  Böröndy D.,  Hegedüs-Őri (7). Csere: Böröndy V.,  Orsó (6),  Gáspár-Szalay (8/3),  Horváth Zs. (8), Kovács G. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Közvetlen riválisánál vendégeskedett  a ZTE. A zalaiak mindenképpen nyerni akartak. Jól is kezdték  a találkozót, két légiósuk pontjai után vezettek (2. p.: 0-4). Nehezen talál magára a hazai együttes, a ZTE jól védekezett, és a támadásai egy része kosárral zárult.  Az első 10 percben  irányította a játékot. A második negyedben, egy ideig még  a vendégek irányítottak. Tíz ponttal is vezettek (15. p.:  19-29). Ezután három percig nem találtak a kosárba, amit kihasználtak  a házigazdák, s felzárkóztak.

A nagyszünetben mindössze két ponttal vezetett  a ZTE. Fordulás után egy ideig még fej-fej mellett haladt  a két csapat (24. p.: 36-39). A folytatásban azonban négy perc alatt mindössze egy pontot dobtak a  fővárosiak (28. p.:  37-49). A zalaiak éltek a lehetőséggel,  elhúztak, s a befejező 10 perc előtt 15 ponttal vezettek. Nem adta fel  a Vasas, a felzárkózáshoz kellett  azonban a zalaiak segítsége is, akik öt perc alatt 5 pontot  dobtak. A fővárosiak felzárkóztak (38. p.:57-62). A hátra lévő időben taktikusan játszva  megőrizte előnyét  az egerszegi csapat.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője:
- Örülök a győzelemnek, gratulálok  a csapatomnak. A mérkőzés hajrájában saját magunk számára tettük nehézzé a győzelmet.