2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Hárompontosokkal nyert a hazai csapat

2018. január 28. vasárnap, 10:56
Alba Fehérvár – Zalakerámia ZTE 98-86 ( 31-20, 21-19, 24-23, 22-24). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Székesfehérvár, 1800 néző. Jv.: Kapitány, Pálla, Boros.

Alba: Hill (3), Harris (8/6), Simpson (22/15), Lóránt (22/9), Keller Á. (9/6). Csere: Pointer (6), Keller I. (5/3), Horton (10),, Filipovity (8/6), Kovács Á. (5/3). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

ZTE: Kinney (10), Vaughn (8/6), Benke (16/6), Szabó (7/3), Radic (28/12). Csere: Horváth Á. (6/6), Mikovics (2), Mohácsi (9/9), Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A hazaiak 6-0-ás rohammal kezdtek, a ZTE Kinney révén szerezte első kosarát. A zalaiak innen még felzárkóztak egy pontra (4. p.: 11-10). Aztán a hazaiak percei következtek, Lóránt pontjaival meglépett a házigazda (7. p: 24-14). Az első negyedben alaposan megszórta a ZTE-t a hazai csapat. A folytatásban sem nagyon találta a ritmust a zalai csapat. Alig tudott hazai támadást kivédekezni (15.: 41-23). A negyed hajrájára feljött a vendégcsapat, Vaughn hármasával tíz környékére érkezett a ZTE. Fordulás után a hazaiak három pontosai kicsit pontatlanabbá váltak. A ZTE a 13. percben tíz pont alá csökkentette hátrányát (56-47). A további felzárkózás elmaradt, mivel Kinney, és Vaughn ziccert rontott, az Alba büntetett rövid idő alatt ismét jelentősre duzzadt a fehérvári előny (28. p.: 69-51). Ehhez kellett, hogy a ZTE labdákat adjon el, és csökkenjen dobás pontossága. A zalaiak becsületére legyen mondva, innen is sikerült a felzárkózniuk (33. p.: 79-71). A hazaiak azonban ismét újítani tudtak (37. p: 89-77), innen már nem volt esélye a ZTE-nek a fordításra.

A ZTE az elején hagyta, hogy elhúzzon az Alba. A zalaiak becsületére legyen mondva. Többször 20 pontos hátrányból felzárkóztak, de esély nem volt a győzelemre, mivel a házigazdák extrán dobták a három pontosokat.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Volt három jó negyedünk. Kevés eladott labdánk volt, és gyorsan visszazártunk, de a hazaiak extra három pontos teljesítményére nem tudtunk mit lépni.

Ivica Radic, a ZTE játékosa: – Jó mérkőzést játszottunk, egy negyedben teljesítettünk jól. Nehéz volt védekezni az Alba ellen, és ma a 3 pontosokat is remekül dobták.