2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Hittek a bravúrban

2017. április 24. hétfő, 08:19
Szolnoki Olaj KK - Zalakerámia ZTE KK 98-102 (25-18, 20-21, 27-30, 26-32). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás, középszakasz, felsőház. Szolnok, 1700 néző. Jv.: Benczúr, Győrffy, Hegedüs

Szolnok: Pavlicsevics (12/9),  Vojvoda (21/9), Barnies (22/12),  Eilingsfeld (13/3), Andrics (17). Csere:  Popovics (5),  Boriszov (4),  Tóth Á. (4). Vezetőedző: Kmézics Zorán.

ZTE: Ubilla (17/6),  Norfleet (22/12),  Benke (18/3),  Szabó Zs. (2), Drungilas (14). Csere:  Wright (16), Mohácsi (6/6),  Kis R. (3/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Elsöprő lendülettel kezdett  a Szolnok,  pillanatok alatt 9-0-ás vezetésre tett szert.  Mohácsi hárompontosa jelentette  a ZTE első kosarát, de az első negyed  a hazaiakról szólt. A másodikban megkezdte a felzárkózást  a ZTE, 32-32-nél utol érte ellenfelét. Innen Vojvoda pontjaival ismét  a  hazaiaknál volt  az előny, de Wright duplájával ismét látótávolságba került  a ZTE. Fordulás után küzdött, hajtott  a ZTE, de  a házigazdák  Vojvoda pontjaival még őrizték pár pontos előnyüket.  A befejező tíz percben a vendégeknél Drungilas, a hazaiaknál Vojvoda pontozódott ki.  A bajnok nem tudta kiheverni egyik legjobbja elvesztését. A ZTE a befejezés előtt 2,5 perccel 10 ponttal is vezetett, bár  a Szolnok mindent megpróbált, a vendégek nem engedték ki  a  kezükből  mérkőzést.

Fordulatokban gazdag találkozón a középszakasz során második győzelmét aratta idegenben  a zalai együttes, aminek akkor lesz igazán értéke, ha az Alba ellen hazai pályán is nyer.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: -  Nagyon kemény mérkőzést vívtunk  a bajnok otthonában.  Csapatként játszottunk, ezért nyertünk. Nagyon fontos győzelmet arattunk.

Mohácsi Máté, a ZTE játékosa: - Végig hittünk benne, hogy sikerülhet  a bravúr. Jelentős hazai előnynél sem adtuk fel, erőfeszítéseinket siker koronázta.