2024.03.28., csütörtök - Gedeon, JohannaZalaegerszeg időjárása

Ismét a hajrában maradtak alul

2018. március 12. hétfő, 13:36
Szerző: B.I.
VBW CEKK Cegléd - ZTE NKK 74-70 (16-19, 14-19,20-13, 24-19). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Cegléd 400 néző. Jv.: Pozsonyi, Balogh, Sallai.

Cegléd: Medgyessy (17/3),  Katona (8/6),Cooper (15/6), Mokango (6), Kanyasi (4). Csere: Popovics (18/3),  Zsovár (6), Makszimovics, Rivész. Vezetőedző: Cziczás László.

ZTE: Koziar (14/12), Jeffery (9),Kovács G. (6/6),  Hegedüs-Őri (12/3), Parker (17). Csere: Gáspár-Szalay (5/3), Gorjanácz (4),  Pavel (3). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A hazaiak kapták el jobban a „rajtot” (2. p.: 5-3), de a vendégek gyorsan fordítottak (5. p.: 9-11). A ZTE jól védekezett, kevesebb,  lehetőségét jól kihasználta. A második tíz percben is a vendégek akarata érvényesült, sikerült kevés ponton tartani a hazaiakat.  (12. p.: 16-21).  A negyed közepén a Cegléd két pontra felzárkózott ( 15. p.: 26-28). Egy időkérést követően ismét lendületbe jött a zalai csapat, játékrész végén dobott triplával nyolc ponttal vezetett a szünetben. Fordulás után egy 9-3-as rohammal felzárkózott a hazai csapat és újabb  pontok után egyenlített. (23. p.: 43-43.A harmadik negyedben ádáz csata dúlt a pályán, egyik együttesnek sem sikerült elhúznia. Egypontos zalai vezetéssel kezdődött a befejező tíz perc. A negyed közepén 66-61-re megléptek a házigazdák és innen már nem sikerült fordítani a  ZTE-nek.

A hazai pályán esélyesebb Cegléd otthonában, akárcsak Miskolcon, ismét a hajrában vesztette el a találkozót a ZTE.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Igazai rangadót játszottunk. A mérkőzés hajrájában több tiszta dobást elrontottunk, ellenfelünk nem, így megérdemelten nyert.