2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Jó egyéni teljesítmények hozták meg a győzelmet

2018. január 21. vasárnap, 14:04
Atomerőmű SE - Zalakerámia ZTE KK 79-95 ( 24-26, 17-28, 14-23, 24-18). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Paks, 1200 néző. Jv.: Győrffy, Söjtöry, Kovács N.

Paks: Hinds (10/6), Allen (27/9), Barnies (8/3), Eilingsfeld (7/3), Guinn (4/3). Csere:  Garamvölgyi (4), Ruják (4/3),  Ogunyemi (4) Medve, Gulyás (2). Vezetőedző: Teo Csizmics.

ZTE: Kinney (14/6), Vaughn (25/15), Benke (12), Szabó (16/6), Radics (14). Csere:  Horváth Á. (14/6),  Mohácsi (5/3),  Kis, Kovács B.  Vezetőedző: Bencze Tamás.

Remekül kezdte  a mérkőzést  a ZTE. (2. p.: 2-8).  A Paks azonban gyorsan felzárkózott. Ezután fej-fej mellett  haladtak a  csapatok. A  hazaiak főleg 3 pontosokkal tartották  a lépést, igaz a zalaiak is betaláltak.  (8. p.: 20-21). A második negyed elején döntőnek bizonyultak Horváth Ákos pontjai, egy dupla után két tripla, s a ZTE ellépett ellenfelétől (16. p.: 38-46).  A vendégek főleg gyors támadások révén voltak eredményesek. Magabiztos ZTE vezetéssel zárult a félidő (20. p..41-54) Fordulás után is lendületben maradt  a  zalai együttes, Kinney 3 pontosa után már  41-59-et mutatott az eredményjelző.  Küzdött, erőlködött a hazai együttes, de  a ZTE támadójátékára nem volt ellenszere.  A 29. percben már húsz ponttal vezettek  a vendégek (53-73).  A befejező tíz percben is szárnyalt  a ZTE, játékosai közelről és távolról egyaránt jól dobtak (34. p: 60-86).   Talán ilyenkor érdemes meg említeni a játékvezetők ténykedését, nyolc percig nem fújtak faultot a hazaiakra. A vendégek elbírták, miközben személyiből szerezte pontjait a Paks, a ZTE továbbra is mezőnyből volt eredményes.  A találkozó végén mindkét oldalon jöttek a fiatalok. Ebben a párbajban valamelyest a hazaiak voltak jobbak, a  ZTE viszont biztosan nyerte a találkozót.

Meglepetésre készültek a vendégek, ami be is jött. A ZTE végig jól játszott. Átlagon felüli egyéni teljesítmények hozták meg a sikert, a csapatból hatan is 10 pont felett dobtak, ami döntőnek bizonyult.

Kis Attila, a ZTE  technikai vezetője: - Az első félidőben jól védekeztünk, jól támadtunk. Végig kontrolláltuk a játékot, jól dobtuk a hárompontosokat is. Teljesen megérdemelten győztük le  a hazaiakat.