2024.03.28., csütörtök - Gedeon, JohannaZalaegerszeg időjárása

Kiábrándító játék

2016. december 12. hétfő, 08:41
ZTE FC - Credobus Mosonmagyaróvári TE 0-3 (0-1). NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 896 néző. Jv.: Kovács G. Gólszerzők : Schmatovich (37. p.), Bartos (52,53. p.).

ZTE: Szappanos - Króner Forgács, Nagy T. (Bailo 17. p.), Deutsch - Babati,  Bedi, Végh (Sundas 58. p.),  Jakab - Gotfied Vezetőedző: Csató Sánor.

A tavaszról előrehozott első fordulóval zárta az őszi idényt a ZTE. A sérülések miatt tartalékos volt  a zalai gárda, de győzelemre készültek, mivel  több forduló óta nyeretlenek. Igaz a vendégek nyolc  forduló óta nem kaptak ki.

A kezdeti ismerkedés után nagy vendéghelyzet maradt.  A ZTE gyakorlatilag semmi veszélyt nem jelentett ellenfele kapujára. A  vendégek  még kihagytak három lehetőséget, de a negyediket  már berúgták. A ZTE addigi gyenge játéka még jobban visszaesett..

Szünet után  egy hazai helyzet maradt ki, aztán a mosoniak két perc alatt eldöntötték  a mérkőzés sorsát. Válaszként  a ZTE két lövéssel válaszolt, amit Tarczy védett.  Magabiztosan játszottak  a mosonmagyaróváriak. A ZTE előtt a hajrában adódott egy-két helyzetecske, ami kimaradt.

A nyolc  forduló óta veretlen MTE könnyedén intézte el  az enerváltan, gyengén játszó ZTE-t. Zalai oldalon el lehet gondolkodni a játékoskeret megerősítésén, csak fiatalokkal nem lehet jó eredményt elérni.

Csató Sándor, a ZTE vezetőedzője: - A játék minden elemében felülmúlt minket  a vendégcsapat.. Négy-öt sérült alapemberünket nem tudtuk pótolni. Tavaszra meg kel találni azokat  a játékosokat, akik mindent megtesznek  a ZTE sikeréért. Több játékosnál az akarati tényezőkkel is  gondok vannak.

Király József, az MTE vezetőedzője: -  Csodás őszt produkáltunk, nagy gratuláció a játékosoknak, és köszönet azoknak, akik hozzásegítettek minket ehhez  a sikerhez.