2016. szeptember 25. vasárnap, 13:31
Szerző: Bedő István
ZTE ZÁÉV - Tatabányai SC 6:2 (3191:3030)

Szuperligás női tekemérkőzés, Zalaegerszeg.

A papírforma egyértelműen a ZTE ZÁÉV sikerét ígérte. A hazaiaknak különösebben nem is kellett megizzadniuk, közepes teljesítménnyel is biztosan múlták felül a gyengén dobó vendégeket. Továbbra is százszázalékos teljesítménnyel állnak a tabella élmezőnyében.

Eredmények (elöl a hazaiak): Airizer (544 fa) - Németh (500 fa), 1:0, Hegedüs (551) - Faragó-Lovász (475), 2:0 Molnár (529) - Povedákné (473), 3:0, Erdész (482) - Zsiros (534), 3:1, Szabó M. (545) - Némethné (536) ( a belső szett pontok alapján nyert a vendégek tekézője), 3:2, Mátyás (540) - Balla (512), 4:2. A több ütött fáért járó két pontot a ZTE ZÁÉV kapta, így alakult ki a 6:2-es végeredmény.

Megszenvedtek a győzelemért

Kaposvári Közutasok - ZTK FMVas 3:5 (3338 : 3431) Szuperligás férfi tekemérkőzés. Kaposvár.

A technikailag nehéz pályán repülő rajtot vett a zalai csapat. Fehér Zoltán és Farkas Sándor remek teljesítményével megalapozta a vendégek sikerét. A középső körban feljöttek a házigazdák. A hajrában Pintér biztosította be az egerszegiek győzelmét. A somogyiak megnehezítették az Európa Kupára készülő vendégek dolgát.

Eredmények (elöl a hazaiak): Miklós (520 fa) - Fehér Z. (581 fa), 0:1, Nagy G. (532) - Farkas S. (619), 0:2, Kálny (539) - Cseh 545, 1:2, (a belső szettpontok alapján nyert a somogyi tekéző), Lengyel (595) - Kozma (540), 2:2, Horváth L. (556) - Pintér (573), 3:2, Földesi (596) - Nemes (573), 3:3. A több ütött fáért járó két pontot, a ZTK FMVas kapta, így alakult ki a 3:5-ös végeredmény.