2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

Nehéz szülés volt

2016. október 21. péntek, 09:44
Zalakerámia ZTE KK - Naturtex SZTE-Szedeák 85-78 (23-14, 23-28, 19-20, 20-16)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1600 néző. Jv.: Farkas G., Szabó G., Praksch. ZTE: Ubilla (18/6), Norfleet (14/3), Benke, Szabó Zs. (16/6), Drungilas (18). Csere: Kerpel-Fronius (8/6), Velkey, Mohácsi (11/9), Kis R. Vezetőedző: Bencze Tamás. Szedeák: Baltics (12), Lilov ( 12/6), Csirics (21/6), Juhos (9), Sulovics (22/6). Csere: Lakosa, Vágvölgyi (2), Wirth. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Az első percekben fej-fej mellett haladt a két csapat. A folytatásban mindkét oldalon lazán védekeztek, így hullottak a kosarak. (8.p.: 17-14). A negyed hajrájában a házigazdák kapták el azt a bizonyos fonalat, és megléptek ellenfelüktől. Kis híján tíz ponttal vezetett a ZTE (10. p.23-14). A második tíz percben egy ideig még tartott hazaiak lendülete (13. p.: 36-23). A folytatásban azonban pontatlanná vált játékuk, labdákat adtak el, és a Tisza- partiak megkezdték a felzárkózást. Indulásból sok kosarat szereztek. A ZTE támadásban, védekezésben egyaránt felejthetőt produkált.

A nagy szünetre teljesen nyílttá vált a találkozó. Fordulás után is csikorgott a ZTE gépezete, Ulbilla hárompontosa és egy büntetője, majd Szabó triplája után tíz pont fölé nőtt ismét a zalaiak előnye. (23.p.: 61-49). Időkérés után kezdett felzárkózni a szegedi csapat. A negyed végén Sulovics saját térfeléről dobott hárompontosa után 65-62 -re módosult az eredmény. A záró tíz perc elején ismét elhúzott a ZTE (32. p.: 72-64) Eladott labdák, pontatlan dobások után azonban ismét felzárkóztak a Tisza-partiak (38. p.: 81-77). A hajrában a ZTE dobott pontosabban és megnyerte a számára fontos találkozót. A sok hibával játszó zalaiak ellen végig partiban voltak a vendégek. A ZTE-nek alaposan meg kellett küzdenie első győzelméért a bajnokságban.

Értékelés: Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Örülök a győzelemnek, jár a gratuláció a fiúknak, de a Szegednek is. Jelentősebb vezetésünknél elhittük, hogy már megvan a találkozó. Ezután lett izgalmas, s lett egyértelmű, hogy még sokat kell dolgozunk. Köszönet a szurkolók támogatásáért.

Nikola Lazics, a Szedeák vezetőedzője: - Gratulálok a ZTE-nek, igazi bajnoki mérkőzés volt. Közel álltunk a bravúrhoz, de a házigazdák a hajrában jobban koncentráltak. Velkey János, a ZTE játékosa: - A vártnál nehezebben adta meg magát a Szeged, mi sem játszottunk jól. A lényeg: megvan az első győzelmünk.