2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Öt percnyi jó játék kevés volt

2016. december 19. hétfő, 08:22
ZTE NKK - Aluinvent DVTK Miskolc 58-87 (16-26, 12-21, 19-18, 11-22). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Tőzsér, Boros, Gyuris.

ZTE:  Nagy D. (14),  Böröndy D. (3),  Burkholder (15/6),  Daniels (9), Horváth Zs. (6). Csere: Böröndy V. (4),  Kovács G. (3/3),  Jurkó (2),  Szalay, Orsó. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

DVTK: Czank (12),  Horváth B. (8/6),  Rasheed (6/3), Tomlinson (13),  Jovanovics (25), Csere: Kalocsai,  Szécsi (7/3),  Győri,  Bach, Robertson (9),  Adamecz (3). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Meglepetésre készült a ZTE  a héten  a nemzetközi porondtól búcsúzó DVTK ellen. A terv azonban csak terv maradt. A vendégek a  mérkőzés elejétől koncentráltan  játszottak, a palánkok alatt érvényesítették magassági  fölényüket.  (7. p.:  11-16). Amíg a ZTE gyengén dobott,  addig a vendégek a megszerzett labdákból  rendre könnyű kosarat szereztek . A  második negyedben  sem  sokat változott  a játék képe. A hazai együttes 21 pontjából Burkholder  dobott  13-at.

A másik oldalon Jovanovics úr volt a palánkok, alatt lepattanókat szerzett, és egy félidő alatt 19 pontot szorgoskodott össze. A harmadik negyed elején úgy tűnt, hogy  a ZTE visszajön  a mérkőzésbe, 19 pontos hátrányt ledolgozva hét pontra megközelítette ellenfelét (24. p.: 44-51). A miskolciak  azonban három perc alatt szertefoszlatták  a hazai álmokat.  (27.p:  47-60). Ettől kezdve folyamatosan nőtt  a  vendégek előnye (34. p.: 49-75).  A  befejezés előtt egy perccel már  30 pont volt   a két csapat között. (39. p. (39-79). A vendégek végig kézben tartották  a találkozó irányítását. A hazaiknál öt perc jó játék kevés volt  a sikerhez.

Gáspár Dávid,  a ZTE NKK vezetőedzője: - Saját magunk ellenfelei voltunk a mérkőzésen. Egész  héten gyakoroltuk  a  játszandó taktikát, amiből semmi nem  valósult meg. Megijedtünk  a lehetőségtől. A vereség ellenére büszke vagyok csapatom őszi teljesítményére.

Maikel Lopez,  a DVTK vezetőedzője: -A nemzetközi kupától való búcsú után nagyon készültünk  a találkozóra. Játékosaim  végig koncentráltan jól játszottak, győzelmünk teljesen megérdemelt.