2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Helytálltak az éllovas otthonában

2016. december 12. hétfő, 08:44
PEAC Pécs - ZTE NKK 71-62 ( 19-18, 20-14, 16-11, 16-19). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Pécs, 800 néző. Jv.: Ádám, Hervay, Válé .

Pécs: Raksányi (22/12),  Juhász (7),  Mandics (8/3),  Licskai (8),  Kuster (18). Csere: Fűrész (4),  Szúcs R.,  Siksniute (2), Zele (2),  Szűcs L. Vezetőedző: Borisz  Mlajkovics.

ZTE: Böröndy D. (6), Nagy D. (14/12),  Daniels (9),  Burkholder (23/9),  Horváth Zs. Csere: Kovács G.,  Szalay (2),  Böröndy V. (2),  Orsó (2). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Az éllovas Pécs otthonában bátran kezdett  a ZTE. (3. p.: 3-9).  A házigazdák azonban gyorsan rendezték  a sorokat és a negyed hajrájában már felzárkóztak (8. p.:  12-13).  A folytatásban tovább menetelt a pécsi együttes, fokozatosan  húzott el ellenfelétől. (19. p.: 39-30). A két középső negyedben  döntötte el a maga javára a találkozót, ekkor jól védekezett és jó ritmusban támadott. A befejező tíz perc közepe táján  (34. p.: 67-52) vezetett. Az utolsó öt percben  a ZTE felzárkózott, de nem veszélyeztette  ellenfele sikerét.

A  zalai csapat becsülettel helytállt az éllovas Pécs otthonában.

Gáspár Dávid,  a ZTE vezetőedzője: -  Gratulálok a lányoknak, helytálltunk egy nagyon erős csapat otthonában.  A vereségünket az okozta, hogy több labdát adtunk el és  a lepattanózásban is alul maradtunk.