2024.04.24., szerda - GyörgyZalaegerszeg időjárása

Bravúros győzelem idegenben

2018. február 04. vasárnap, 18:38
PEAC Pécs - ZTE NKK 79-88 (25-19, 22-21, 13-21, 19-27). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Pécs, 600 néző. Jv.: Fodor Á., Válé, Csabai-Kaskötő.

PEAC: Mandics (10/3), Vucsovics (15), Rasheed (14),  Wentzel (4), Imovbioh (22). Csere: Licskai (6),  Roberson (8/3). Vezetőedző: Gabriel Carrasco.

ZTE: Koziar (3), Kovács G. (6/6),  Jeffery (24/6), Hegedüs-Őri (16),Parker (14). Csere: Gáspár-Szalay (9/3), Gorjanácz (12/12),  Pavel.(4). vezetőedző: Gáspár Dávid.

Rangadót játszott Pécsen  a  zalai csapat. Az első percekben fej-fej mellett haladtak, de inkább a baranyaiak vezettek (3. p.: 10-8). A hazaiaknál Imovbioh „termelte” a pontokat, a vendégeknél pedig Jeffery és Hegedüs-Őri. A hazaiak valamivel jobban dobtak, így vezettek. A folytatásban a nagy szünetig hasonló mederben folyt a találkozó,. Fordulás után tovább javult a ZTE védő játéka, a 26. percben utolérte ellenfelét (51-51). Amivel nem elégedtek meg a vendégek, a negyedik negyed elején már öt ponttal vezettek (32. p.:  60-65). A hazaiak mindent megpróbáltak, de a ZTE-nek mindig volt válasza pontjaikra. A sok személyi hibát elkövető hazaiakkal szemben a büntetőket is jól dobták a hajrában és nyertek.

A ZTE ezúttal is  a második félidőben teljesített átlagon felül, mindössze 32 pontot engedélyezett a házigazdának. Közben támadásban egyre jobban dobtak játékosai és bravúros győzelmet arattak.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Az első félidőben gyengébben védekeztünk, a 47 kapott pontot soknak tartom. A második félidőre feljavult a védekezésünk, megérdemelten nyertünk. Gratulálok a lányoknak, Pécsre általában nem győzni megy a ZTE, örülök, hogy most nekünk sikerült.

Gabriel Carrasco, a Pécs vezetőedzője: - Alapvetően a védekezésre épül a játékunk, de ennek a ritmusát most az egész mérkőzésen hiányoltam. A lányok becsülettel küzdöttek, de Sarah Imovbioh korai negyedik faultja megingatta a rotációnkat. Most lesz egy kis szünet, hogy javítsunk hibáinkon.