2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Tizenkilenc pontos előny adtak el

2016. november 21. hétfő, 07:55
Zalakerámia ZTE KK - Kaposvári KK 88-95 ( 21-7, 25-27, 27-20, 15-41. NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1500 néző. Jv.: Kapitány Benczúr, Kovács N.

ZTE: Ubilla (11), Norfleet (16/6), Benke (16/6), Szabó Zs (18/6), Drungilas (15), Csere: Mohácsi (6/6), Kerpel Fronius (4), Czinger (2), Kis, Olasz. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kaposvár: Wisseh (19/9), Duren (6/3), Cooke (9/9), Hendlein (17/3), Simms (11). Csere: Baki (19/6), Grebenár (1), Fodor M. (11), Papp (2). Vezetőedző: Fekete Ádám.

A Kaposvár szerezte meg a vezetést, de a hazaiak egy 10-0-ás rohammal fordítottak, uralták a mérkőzést. Bejöttek a dobások, magabiztos ZTE vezetéssel zárult az első negyed. A második tíz percben éledezni kezdett csipkerózsika álmából a somogyi csapat. A vendégek dobószázaléka jelentősen feljavult (15.p.: 32-20). A zalaiak is válaszolgattak, de közel sem volt már annyira meggyőző a játékuk. Fordulás után tovább tartotta a vendégek lendülete ( 22. p.: 48-38). Ritmust váltott a ZTE, ismét bejöttek a dobások, a védekezés is hatékonyabb lett.

A legnagyobb különbség ekkor alakult ki a két csapat között (30. p.: 73-54). Biztos győztesnek látszottak a hazaiak. A befejező negyedben a 34. percben is 78-63-at mutatott az eredményjelző. Négy perc alatt a vendégek több mint 20 pontot rámoltak be. A ZTE sietette a támadásokat, fegyelmezetlenül játszott, védekezése teljesen szétesett. Egy negyed alatt kapott 41 pontot. Nagy taktikai fegyelmezetlensége miatt vesztett a ZTE, jelentős előnye birtokában nem lassította a játékot. Rendkívül sok volt az egyénieskedés. A Kaposvár felállt a padlóról, és megérdemelten fordított.

Értékelés: Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Három negyeden át jól játszottunk. A záró 10 percre érhetetlen módon leblokkoltunk, és már nem tudtunk vissza jönni a mérkőzésbe.

Fekete Ádám, a Kaposvár vezetőedzője: - Három negyeden át nem éreztük a játék ritmusát. A játékosaim hittek magukban és az utolsó 10 percben nagyot küzdve fordítottak.