2024.04.26., péntek - ErvinZalaegerszeg időjárása

Újabb siker hazai pályán

2016. november 13. vasárnap, 16:13
Szerző. B. I.
ZTE NKK - MTK 67-47 ( 21-13, 20-11, 13-11, 13-12. NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Gál, Fodor, Bognár.

ZTE: Nagy (13/3), Kovács G., Burkholder (14/9), Daniels (5), Horváth Zs. Csere: Vincze (2), Őri (13/3), Szalay (3), Orsó (2), Böröndy (8), Velkey (3/3), Jurkó (4). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

MTK: Koch (8/3), Ambrus (8), Jankó (2), Zsovár (6/3), Turóczi (10). Csere: Semsei (4), Baksa (7/3), Szabó (2), Wéber. Vezetőedző: Czigler László.

Az MTK-ban három egykori egerszegi lépett pályára Ambrus, Zsovár és Turóczi. Mindhárman láthatóan bizonyítani akartak egykori csapatuk ellen. A mérkőzés elején még két ponttal vezettek a fővárosiak ( 2. p.: 2-4). A hazaiak azonban gyorsan fordítottak, s a negyed közepén már tíz ponttal vezettek (15-5). A ZTE jól védekezett és szerzett labdákból többször dobott könnyű kosarakat. A második negyedben a pontosabban dobó házigazdák növelték előnyüket. Lassan húsz pont lett a különbség a két csapat között (18. p.: 41-21).

A harmadik negyedben mindössze annyi történt, hogy jelentős előnye birtokában a hazaiak sokszor könnyelműen eldobták a labdát, ami nem ért célba, a fővárosiak azonban nem tudtak élni a felkínált lehetőséggel. A záró negyedben a cseréké volt a főszerep. Beállása után Velkey bevágott egy hárompontost. A ZTE könnyedén, megerőltetés nélkül hozta a papírformát, az MTK pedig továbbra is nyeretlen.

Értékelés: Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Örülök a győzelemnek, magabiztosan hoztuk a kötelezőt. Jár a lányoknak a három nap pihenő, utána jön a felkészülés a három nehéz ellenfél ellen.

Czigler László, az MTK vezetőedzője: - A heti edzésmunka során igyekeztünk tökéletesíteni játékunkat, de a ZTE jóval előrébb tart a csapatépítés területén.