2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

Végig vezetve nyertek

2016. október 21. péntek, 09:43
ZTE NKK - Vasas Akadémia 71-50 ( 23-9, 14-19, 19-13, 15-9)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Söjtöry,  Kulcsár, Kovács.

ZTE: Nagy D. (15/3), Burkholder (22/12), Kovács G., Daniels (6), Horváth Zs. (12/3). Csere: Őri (1), Kovács C. (2), Szalay (1), Orsó (4), Velkey, Böröndy (8). Vezetőedző: Gáspár Dávid. Vasas Akadémia: Colic (6), Dul (12), Bachvarova (4), Bajnóczi (6), Rochel (2). Csere: Solymosi (4), Bernáth, Markó (6) Mérész (6), Zsilinszky (4). Vezetőedző: Igor Skocovski.

A nagyszerűen kezdő ZTE az ötödik percben már tíz ponttal vezetett (15-5). Egy ideig tartott a zalaiak lendülete, aztán második negyedben a fővárosiak védekezést váltottak, letámadtak, labdákat szereztek, melyekből betaláltak a hazaiak gyűrűjébe. A nagyszünetre tíz pont alá csökkent az egerszegiek előnye. Fordulás után egy ideig fej-fej mellet haladt a két csapat. , mindkét oldalon szép számban akadtak pontatlan dobások. A ZTE nyugodott meg hamarabb, három pontosokkal meglépett (28. p.: 52-39). Az időkérés sem használt a Vasasnak, a befejezés előtt öt perccel húsz pontra növelte előnyét a zalai csapat (67-47). A ZTE az idei bajnokságra megerősödött Vasas ellen végig vezetve aratott magabiztos győzelmet.

Értékelés: Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Nagyon örülök a győzelemnek. Rivális ellen nyertünk meg egy fontos mérkőzést.

Igor Skocovski, a Vasas vezetőedzője: - Az egész mérkőzés során támadásban és védekezésben is gyengélkedtünk. Megérdemelt a hazai siker.