2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Hullámzó játékkal

2017. december 07. csütörtök, 08:21
Zalakerámia ZTE KK - DEAC 99-85 (27-23, 25-20, 31-21, 16-21). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1300 néző. Jv.: Farkas G., Söjtöry, Kovács N.

ZTE: Kinney (3), Vaughn (17/12), Benke (17), Szabó (5/3),  Radics (30). Csere:  Mohácsi (5),  Horváth Á. (14/9), Jeffers (2), Doktor (6/6). Vezetőedző: Bencze Tamás.

DEAC: Jones (11), Molnár (4),  Lilov (19/6), Farkas (17/6),  Armwood (23). Csere: Velkey (7/3), Bognár (4),  Lajsz. Vezetőedző: Berényi Sándor.

Jól kezdte a találkozót a  ZTE, lendületes játékkal elhúzott ellenfelétől (2. p: 7-2). Jött azonban a szokásos hullámvölgy és a vendégek felzárkóztak (5.p.: 14-11).  A ZTE-t ebben az időszakban Vaughn vitte a  „hátán”,két perc alatt három hárompontost dobott. (18. p.: 27-19). Jött is  a vendég időkérés, ami hatékonynak bizonyult, a negyed végére négy pontra feljött a DEAC. A második negyedben is folytatódott a ZTE hullámzó játéka, jó periódusok után jött a gyengébb.  A vendégek kihasználták  a ZTE védekezésbeli hibáit és egyenlítettek (16. p.: 33-33). Sőt rövid időre átvették  a vezetést is (17. p: 35-36). A negyed hajrája a ZTE-é volt (19. p: 50-40).  „Ez kevés lesz  a biztos győzelemhez”, jegyezte meg egy szurkoló a szünetben. Mire a társa:  „jó lesz a sima siker is”.

Fordulás után ellépett ellenfelétől a ZTE (24. p.:65-48). Úgy nézett ki  a nagyon optimista szurkolónak lesz igaza. A zalaiak lendülete tovább tartott. A fiatal Doktor két hárompontosát nagy ováció kísérte. (27. p.:75-57).    Egy percnyi rövidzárlat után zárkózott a DEAC (29. p: 75-74.). A záró negyedben ismét megrázta magát  a hazai csapat, húsz pont fölé nőtt az előnye (34. p.: 85-64).  A hajrában ismét jöttek a könnyelműsködések  és az újonc tisztes vereséggel távozhatott.

A ZTE második félidei játékával biztosította be győzelmét. A játéka azonban hullámzó volt. Nagy kérdés, jobb csapatok ellen ez mire lesz elég.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Támadásban jól teljesítettünk, ennek köszönhetjük győzelmünket. Védekezésben viszont jóval agresszívebbnek kell lennünk  a jövőben.

Berényi Sándor, a DEAC vezetőedzője: - Támadásban múlt felül minket  a ZTE, mellette még a második félidőben agresszíven is védekezett, nem volt esélyünk a győzelemre.