2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Búcsú a kupától

2018. március 24. szombat, 18:24
ZTE NKK - CMB Cargo UNI Győr 50-69 (14-22, 14-15, 12-12, 10-20). Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés a négy közé jutásért. Sopron. 100 néző. Jv.: Kapitány, Pálla, Boros.

ZTE: Koziar (15/6), Pavel (6), Gorjanácz (4),  Hegedüs-Őri (5), Parker (18). Csere: Gáspár-Szalay (2), Liska, Kovács G., Vincze. Vezetőedző: Gáspár-Dávid.

Győr: Robinson(10/3),  Fields (23/6), Laklóth (1),  Krivacsevics (5), Goree (15). Csere:  Simon (763),  Czank (2), Sztepanova (6), Markó, Török, Varga, Nagy-Bujdosó. Vezetőedző: Sandro Orlando.

A győrieknél edzőváltás történt a héten, Völgyi Péter helyére Sandro Orlando spanyol szakember került.  A Rába-partiak lendületesen kezdtek és gyorsan elhúztak (5. p.. 4-14).. A zalaiak kapkodva pontatlanul játszottak, puhán védekeztek, mindössze egy  személyi hibát vétettek a negyed során. A második negyedben több mint két percig nem találtak a gyűrűbe a csapatok. A negyed közepén hat pontra felzárkózott a ZTE (15. p.: 20-26), de ezzel el is lőtte puskaporát. Beleerősítettek a győriek, és a félidőben közel 10 ponttal vezettek. A harmadik negyeden mindkét csapat támadójátéka pontatlanná vált, a Rába-partiak biztosan tartották előnyüket.. A záró tíz percben ismét a Győr célzott pontosabban és újabba 10 pontot vert ellenfelére.

A találkozón a Rába-partiak mérkőzés elején jelentős előnyre tettek szert. A ZTE végig futott az eredmény után, nem volt esélye a továbbjutásra.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője:- Összességében jól helytálltunk az erősebb játékoskerettel rendelkező  Győr ellen. Támadásban azonban elég tanácstalanok voltunk, nagyon sok labdát adtunk el, ami végleg megpecsételte sorsunkat.