2024.05.06., hétfő - Ivett, FridaZalaegerszeg időjárása

Két negyedig voltak nyerési esélyeink

2019. március 10. vasárnap, 17:15
Atomerőmű SE Paks - Zalakerámia ZTE KK 93-81 (30-25, 10-24, 30-13, 23-19). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Paks, 1000 néző. Jv.: Cziffra, Farkas, Kulcsár.

Paks: Kovács Á. (19/3), Ruják (2), Faust (22/9), Eilingsfeld (8/3), Henton (19/6). Csere: Jevtovics (11), Medve (2), Williams (2), Norfleet (3/3), Horváth K. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

ZTE: Ware (11/3), Thompson (18/3) Gulyás (9/3), Szabó (13/3), Agafanov (16/3). Csere: Green (12/6), Durázi (2), Bagó, Doktor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Gulyás és Thompson dupláival vezetett a ZTE (2. p.: 0-4) Lassan vette fel a meccs ritmusát  a hazai csapat. Játékosai sokszor kerültek tiszta dobó helyzetbe, de hibáztak. A negyed közepétől viszont elkapták a ritmust. Hiába kért  időt Bencze Tamás, nem segített. (8. p.:24-16). A második negyed elején feltámadta a zalai csapat és felzárkózott (11. p.: 30-27). Mindkét oldalon sok volt a pontatlan dobás. A lepattanózásban  jobbak voltak a hazaiak. Javult a vendégek védő játéka, jó ritmusban  támadhattak.  Green duplájával visszavette  a vezetést a zalai csapat (13. p.: (34-36).  A negyed végig kitartott a ZTE lendülete, Agafanov pontjaival  a második negyed végén  kilenc ponttal vezetett (20. p.: 40-49)

Fordulás után  a harmadik negyed közepéig tartotta előnyét a zalai csapat (25. p.: 51-56). Támadó játéka azonban visszaesett, öt perc alatt mindössze hét pontot szerzett. A paksiak lendülete tovább tartott és egyenlítettek (28. p.: 62-62). Majd tovább fokozták a tempót, is tíz pont fölé nőtt előnyük (33. p.: 79-68). A ZTE-nél nem sikerültek a külső dobások, a palánk alatt Agafanovra gyakran három hazai játékos várt. Bencze Tamás többször időt kért, de csapatának nem sikerült újítania.

A ZTE a második félidőre támadásban teljesen elvesztette azt a bizonyos fonalat, rendkívül kevés pontot dobott. Mellette a lepattanó csatát is elvesztette, így a hazaiak végül is megérdemelten nyertek.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Csak részsikereink voltak. Két negyedben is 30 pontot kaptunk. Amikor nem  a megbeszéltek szerint játszunk, a Paks kihasználta. Köszönjük a szurkolók támogatását, ígérem javítani fogunk.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Hullámzó teljesítményt nyújtottunk, a második félidőben rendkívül kevés pontot dobtunk, főleg ez okozta vereségünket.