2024.04.26., péntek - ErvinZalaegerszeg időjárása

Az első tavaszi győzelem

2017. március 20. hétfő, 14:00
szerző: B. I.
ZTE FC - Videoton FC 3-2 (3-2). NB II-es női labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 50 néző. Jv.: Major Zs. Gólszerzők: Gáspár, Császár, Luczi, illetve Bedő (öngól), Romanosky.

ZTE: Tolnay - Major (Németh), Kovács, Bedő, Tauker (Sümeghy) - Király,  Luczi, Császár,  Horvát (Györgyfalvay) - Szegedi,  Gáspár.

A jó középcsapatnak számító Videoton ellen az első húsz perc megszerezte a vezetést és uralta a játékot a  hazai együttes. Fél óra után már két gól volt az előnye. Egy szerencsétlen öngól után szépített   vendégcsapat.  A hazaiak viszont ismét válaszoltak. A Videoton  félidő utolsó percében egy gólra csökkentette hátrányát.  Fordulás után is  példásan küzdött az egerszegi csapat, helyzeteket dolgozott ki. Sőt, a hajrában 11-eshez jutott, amely azonban kimaradt. A Videoton az utolsó percekben mindent megpróbált, de a ZTE nagyot küzdve hozta a találkozót.

A motiváltan játszó hazaiak megérdemelten szerezték meg első tavaszi győzelmüket.