A harmadik negyedben dőlt el a mérkőzés

2021. január 04. hétfő, 10:29
Szerző: Bedő István
Vasas Akadémia- ZTE NKK 86-62 (30-26, 16-16, 25-6, 15-14)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest (zártkapus találkozó). Jv.: Pozsonyi, Nagy V., Sörlei.
Vasas: Papp (2),  Tóth D (8)., Madár K. (7/3), Fraser (14), Bach (14/3). Csere: Samilbegovics (13/3),  Szerencsés (6),  Mudra,  Budácsik (7/3), Madár E. (6), Hizsnyik (5), Salamon (4). Vezetőedző: Milos Pavlovics.
ZTE: Dzombeta(10), Horváth F. I.(1), Mányoki (13/9) Szabó P. (27), Tuchscherer (11/3). Csere: Dömötör, Chromej, Kulcsár, Horváth F. II. Vezetőedző: Ambrus Péter.

Jól kezdte a találkozót  a zalai csapat az esélyesebb fővárosiak ellen. A ZTE jól védekezett ritmusa volt támadásainak és vezetett (4. p.: 10-17). Megrázta magát a hazai együttes, és két perc alatt fordított (6. p.: 20-19). A negyed hajrájában a Vasas játszott pontosabban és vezetett.  (10. p.: 30-26). : A házigazdák lendülete tovább tartott a negyed közepére (15. p: 38-30) elhúztak. Nem adta fel a ZTE, a negyed második felére feljavultak támadásban, és visszajöttek a mérkőzésbe (20. p.:46-42). A harmadik negyedben alaposan bekezdett a hazai csapat. A játékrész közepére kis híján húsz pont lett a különbség a két csapat között (25. p.: 61-42.) A zalaiak támadójátéka teljesen szét esett. Több mint 6 perc után találtak a kosárba, akkor is büntetőből. A záró tíz percben a negyed közepére 30 pont különbség is volt a két csapat között (35. p.: 82-52). Visszavett a tempóból a fővárosi csapat, biztos győzelme nem forgott veszélyben.