2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

A második negyedben dőlt el

2019. október 21. hétfő, 12:58
szerző: B. I.
ZTE NKK - Aluinvent DVTK 72-84 (22-22, 12-29, 23-19, 15-14). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Győrffy, Csabai-Kaskötő, Nepp.

ZTE: Nagy D. (18/3), Burkholder (12/12), Kovács G. (5/3), Keyona (19/3),  Horti (10). Csere: Boonstra (6), Delics (2),  Preisinger. Kuttor. Vezetőedző: Molnár József.

DVTK: Medgessy (7/3), Pusztai (7/3), Skorics (7/3),  Morrison (25/6), Goree (16/3). Csere: Kiss (4), Szűcs (11/3),  Zele (2),  Kanyasi (5/3). Vezetőedző: Cziczás László.

A lendületesen kezdő ZTE a találkozó elején 5-0-ra elhúzott. A negyed közepén viszont már csak 1 pont volt a különbség a két csapat között. Az első 10 perc kiegyenlített játékot hozott. A második negyedben alapozta meg  győzelmét a vendégcsapat. A DVTK védekezése összeállt, játékosai sok könnyű kosarat szereztek, és jelentős, 17 pontos előnyre tettek szert. Nem adta fel a ZTE,  nagyot küzdött a második félidőben, de  a vendégek masszívan tartották előnyüket, és végül magabiztosan hozták a papírformát.

A zalaiak a második 10 percben nagyon elengedték ellenfelüket, ettől kezdve nem volt esélyük a fordításra.

Molnár József, a ZTE vezetőedzője: - Az első negyed kiegyenlített játékot hozott. A következő 10 percben jelentős előnyre tett szert a DVTK. A második félidei harcos játékunk kevés volt  a sikerhez.

Cziczás László, a DVTK vezetőedzője: - Egerszegen nyerni mindig nehéz, most is így volt. Jó első félidei játékunknak köszönhetjük sikerünket. A győzelemhez minden játékosom hozzátett valamit.