2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

Az akarás kevés volt

2019. április 15. hétfő, 07:44
Zalakerámia ZTE KK- KTE Duna Aszfalt 87-91 (25-20, 20-23, 19-21, 23-27.. NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, középház. Zalaegerszeg, 1100 néző. Jv.: Győrffy, Farkas G., Hervay.

ZTE: Thompson (17/3), Gulyás (5/3), Green (25/6), Szabó (10), Agafonov (10). Csere: Doktor (8/3), Durázi (12/3),  Kis, Bagó. Vezetőedző: Bencze Tamás.

KTE: Green (12), Wittmann(18/6), Deraszimovics (18), Dramicsanin (16/6), Karahodzsics (12). Csere: Mészáros (5/3), Dimics (7/3),  Molnár (2). Vezetőedző: Forray Gábor.

Ware ezúttal is hiányzott a ZTE együtteséből, ennek ellenére jól kezdte a találkozót a csapat, pillanatok alatt 7-0-ra elhúzott. Öt perc után rátalált a meccs ritmusára a Kecskemét (5.p:: 9-7).  A ZTE elbizonytalanodott, pontatlanná váltak dobásai, így felzárkózott a vendégcsapat.  A negyed hajráját  a zalaiak bírták jobban.  A második tíz percet is jól kezdte  a hazai csapat (12. p.: 31-22). Egy vendég időkérés után ismét zárkózott a KTE (15. p.: 34-30).  A hazaiaknál is időt kért Bencze Tamás, nem sok eredménnyel. A vendégek utolérték a  zalaiakat(18p.: 40-40).  A hajrá a ZTE-nek sikerült jobban és két ponttal vezetett félidőben. Sőt a harmadik negyedet is jól kezdte  az egerszegi csapat (22. p.: 61-53), de hullámző volt a teljesítménye, jó dobások után főleg a rutinos játékosok rontottak sokat. Akadt, amikor négy fiatal volt egyszerre  a pályán (Durázi, Bagó, Doktor, Kis). Ennek ellenére  a KTE nem tudta lezárni a ZTE-t.  A befejező negyedben a csapatok felváltva vezettek. A hajrát a rutinosabb vendégek bírták jobban, hiába dobott két 3 pontost is az utolsó percben  a ZTE.

A mérkőzésen a hazaiak rendkívül hullámzó teljesítményt nyújtottak, hiányzott egy igazi vezér a csapatból. A vereség azt jelenti, hogy a ZTE nagy valószínűséggel nem kerül be a rájátszásba.