2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Becsülettel helytálltak

2018. április 16. hétfő, 11:22
Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK 77-65 ( 27-13, 14-24, 17-13, 19-15). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-4. helyért, első találkozó. Szekszárd, 900 néző. Jv.: Győffy, Praksch, Söjtöry.

Szekszárd: Studer A. (16/12), McCall (17), Mansare (5), Silva (6), Theodorán (3). Csere: Kis (2), Teja (8),  Gereben (9), Bálint (11/3), Studer Z. Vezetőedző: Zjelko Dokics.

ZTE: Koziar (12/3), Jeffery (19/9), Gorjanácz, Hegedüs-Őri (8/3),  Parker (10). Csere: Pavel (8),  Gáspár-Szalay (8/3),  Kovács G., Liska. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Az első negyedben nagyon megilletődötten játszott a zalai csapat. Az alapszakasz győztes hazaiak végig irányítottak és jelentős előnyre tettek szert (9. p.: 27-11). A második negyed elején több mint egy percig nem dobtak pontot a csapatok.  Jeffery gyorsan szerzett öt pontja után közelebb került ellenfeléhez a ZTE. (15. p.: 34-19). A negyed hajrája egyértelműen a vendégeké volt. Gyors támadások után szerezték pontjaikat és a félidőben mindössze négy ponttal vezetett a bajnokesélyes. A harmadik tíz percben is tapadt ellenfelére a ZTE, de játékosai rengeteg labdát adtak el, így 6-8 pontnál nem sikerül közelebb kerülni ellenfelükhöz.(30. p: 58-50). A záró tíz percet Koziar 3 pontosa nyitotta (32. p.: 61-53). Aztán előbb Hegedüs-Őri, nem sokkal később Parker pontozódott ki, a ZTE magassági hátrányba került. A befejezés előtt nem sokkal egy hazai  3 pontos után tíz pontra nőtt a házigazdák előnye (38. p.:74-64), innen már nem volt visszaút a ZTE számára.

Az esélyesebb hazaiak ellen jól helyt állt  a zalai csapat, ha az első negyedet nem rontja el, és nem ad el 20 labdát, talán meglepetést is okozhatott volna.

Gáspár Dávid, a ZTE NKK, vezetőedzője: - Későn hittük el, hogy akár nyerhetünk is. Az első 10 percben túl nagy előnyt adtunk, Egerszegen szeretnénk meglepetést okozni.