2024.05.03., péntek - Tímea, IrmaZalaegerszeg időjárása

Fontos mérkőzést vesztettek

2019. február 17. vasárnap, 18:53
ZTE NKK - PEAC Pécs 81-91 (23-27, 18-23, 23-20, 17-21). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 400 néző. Jv.: Pálla, Kulcsár, Hervay.

ZTE: Koizar (15/3), Pusztai (10), Maltsi (22/12), Hegedüs-Őri (13/3), Horti (10). Csere: Gáspár-Szalay (8), Boonstra (4),  Kovács G. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Pécs: Valoo (16/12),  Simon Z. (4),  Telemondova (17/15), Wentzel,  Imovbioh (24). Csere: Brewer (23/6), Ruják, Gémes-Sarok (7/3), Tenyer. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Gáspár Dávid vezetőedző a mérkőzésen nem számíthatott Parkerre, hiányát meg is érezte a zalai csapat. Maltsi 3 pontosával kezdődött a mérkőzés, melyre gyorsan jött a válasz.  A negyed közepén 15-10-re vezetett a ZTE, azonban egy időkérés után fordított a Pécs. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a negyed végén beleerősítettek a vendégek és megszerezték a vezetést. A ZTE védekezése nem akart összeállni,  ráadásul a vendégek közelről távolról egyaránt jól dobtak (12p.: 23-32).  Maltsi újabb 3 pontosa után kezdte meg a felzárkózást a hazai együttes (15. p:  32-34).  Újabb vendég időkérés után ismét elhúzott a PEAC.  A nagy szünetben biztosan vezettek a vendégek. A folytatásban küzdött, erőlködött a ZTE, de állandósult  a Pécs öt-hat pontos vezetése. Majd egy újabb hárompontos rohammal jelentős előnyre tettek szert a vendégek (27. p.: 53-66).  Nem adta fel a zalai csapat, s egy jó sorozattal visszajött a mérkőzésbe (33. p.: 70-72). Újabb időkérés után immár sokadszor kapott erőre  a baranyai csapat és a hajrában, támadásban is sokat rontó ZTE ellen fontos győzelmet aratott.

Nem mostanában kapott 91 pontot hazai pályán a zalai csapat. A mérkőzésen nem állt össze a védekezésük, a 4. hely szempontjából fontos mérkőzést vesztett a ZTE.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - A védekezésünk nem állt össze, ennyi pontot nem mostanában kaptunk. Igaz, a Pécs extrán dobott. Kielemezzük a mérkőzést, tanulunk hibáinkból, folytatjuk a harcot a 4. helyért.

Meszlényi Róbert, a PEAC Pécs vezetőedzője: - A mérkőzés nagy részében mi irányítottunk. Nagyon jól dobtunk, a támadásainknak volt ritmusa, egy nagyon jó ellenfelet sikerült legyőznünk.