2024.04.19., péntek - EmmaZalaegerszeg időjárása

Kiábrándító vereség

2019. február 25. hétfő, 06:15
NKE FCSM Csata - ZTE NKK 80-63 (25-23, 22-15, 24-12, 9-13). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 100 néző. Jv.: Tőzsér, Frányó, Pozsonyi.

Csata: Nagy-Bujdosó (6/3), Austria (8/6), Jovanovics (18/12), Lang (10), Lelik (17/9). Csere: Solymosi, Horváth B. (8/3), Angyal (4), Rabócz, Barnai (5), Mányoky, Antics (4). Vezetőedző: Tursics Krisztián.

ZTE: Koizar (5/3), Maltsi (6), Pusztai (5/3), Hegedüs-Őri (4/3), Horti (12). Csere: Boonstra (16/3), Benke (5), Kovács G. (5/3), Gáspár-Szalay (5/3). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Idegenben szokásához híven rosszul kezdte a találkozót a ZTE. A hazaiak Lelik és Jovanovics kosaraival gyorsan elhúztak. (4. p.: 10-2).. Gáspár Dávid gyorsan időt kért és ezt követően megkezdte a felzárkózást a ZTE (7. p.: 19-17). Fordítania azonban nem sikerült. A második tíz perc elején ismét beragadt a zalai csapat. A házigazdák hárompontosokkal elhúztak (22. p: 30-23). Ismét jött a vendég időkérés, amely felzárkózást eredményezett, a ZTE védekezése azonban nem akart összeállni. Biztos fővárosi vezetéssel zárult az első félidő. A harmadik negyedet 8-0-ás rohammal indította a Csata. (23. p.: 55-38). Újabb egy perc alatt húsz pontra nőtt a fővárosiak előnye (24. p.: 60-40). Innen már esélye sem volt a zalaiaknak a fordításra, a Csata biztosan őrizte előnyét. A találkozó hajrájában a ZTE-nek sikerült húsz pont alá jönnie.

A ZTE kiábrándító vereséget szenvedett és a negyedik hely megszerzése már nemcsak rajta múlik.