2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Nagyon mélyről kapaszkodtak vissza

2019. október 06. vasárnap, 14:23
szerző: B. I.
ZTE NKK - UNI Győr MÉLY-ÚT 80-71 (18-21, 15-20, 8-15, 27-12, h: 12-3). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 300 néző. Jv.: Győrffy, Frányó, Kulcsár.

ZTE: Nagy D. (11/3), Burkholder(17/3), Kovács G., Hayes (19/3), Horti (16/3). Csere:Delics (14), Boonstra (3), Preisinger. Vezetőedző: Molnár József.

Győr: Török (4), Dombai (3), Huscakova (16), Yguerravide (20/6), Barnai (12). Csere: Dul (2), Papp (7/39,  Devaughn, Mansaré (3/3). Czank (2), Varga. Vezetőedző:  Milos Pavlovics.

Kosárváltásokkal indult a mérkőzés, egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat. A negyed közepén átvették a vezetést a vendégek (5. p.: 8-12).  P ontosabban dobtak állandósult pár pontos előnyük. A második tíz percben is a Rába-partiak akarata érvényesült, a negyed közepén már 10 ponttal is vezettek, a házigazdák támadásban továbbra is gyengélkedtek. Úgy nézett ki, hogy  a harmadik tíz percben a győriek el is döntik a találkozó sorsát. Jól védekeztek, pontosan támadtak és a játékrész végén 15 pontra nőtt előnyük. A záró negyedben nagyot „varázsolt” a ZTE, állva hagyta ellenfelét, felzárkózott (37. p.: 63-64) és a rendes játékidő végén sikerült is az egyenlítés. A hosszabbításban egyértelműen a zalai csapat volt a jobb, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Molnár József, a ZTE vezetőedzője: - Az első két negyedben rosszul játszottunk. A szünetben agresszívabb védekezést kértem a lányoktól. A záró 10 percre alaposan feljavultunk,  végül hatalmas küzdelemben győztünk.

Milos Pavlovics, a Győr vezetőedzője: - Három negyeden keresztül  jól játszottunk. Utána a védekezésünk visszaesett. A hazaiak kihasználták hibáinkat, megérdemelten nyertek.