2024.04.20., szombat - TivadarZalaegerszeg időjárása

Nagyszerű harmadik negyed

2018. május 08. kedd, 12:27
Zalakerámia ZTE KK - Pécsi VSK- Veolia 87-74 (18-19, 14-21, 35-14, 20-20). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Középszakasz, középház. Zalaegerszeg, 1500 néző. Jv.: Cziffra, Ádám, Fodor.

ZTE: Kinney (14/6), Vaughn (18/12), Benke (12/6), Szabó (14/6), Radics (22).Csere: Mohácsi (2), Kis, Doktor, Mikovics (2), Horváth Á. (3/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

PVSK: Duham (6), Brooks (16), Budimir (12/3), Antoni (15/9), Harazin (17/3). Csere: Simon K. (2), Bíró (6), Supola. Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Az első öt percben fej-fej mellett haladt a két csapat. Utána a ZTE több védekezésbeli hibát követett el és átvették a vezetést a vendégek. A második 10 perc elején két percig nem találtak a gyűrűbe a csapatok. Radics duplája és büntetője után fordított a ZTE (14. p.: 25-24). Ezután azonban ismét a vendégek percei következtek. A hazaiak gyengén dobtak, ezekből jól indultak meg a vendégek (17. p.: 28-31). Hiába kért időt Bencze Tamás, nem sikerült megállítani a pécsiek lendületét. Nyolc ponttal vezettek a szünetben a pécsiek.

A nagy szünetben összekapta csapatát Bencze Tamás, a ZTE gyorsan egyenlített (23. p.:42-42). A hazaiak jól védekeztek és ebből gyors ritmusban támadtak. Bejöttek a külső dobások, fokozatosan nőtt az előnyük. (27. p.: 58-48). Az egerszegiek sziporkáztak és közel 20 pontra nőtt az előnyük (29. p.:67-48). A záró tíz percre összekapta magát a Pécs, nehezebben került dobóhelyzetbe a ZTE. A vendégcsapat sem tündökölt támadásban, de a hazaiak tartották tíz pont körüli előnyüket. Az utolsó két percben a ZTE három labdát adott el, de szerencsére ez nem bosszulta meg magát.

A ZTE több mint 11 ponttal legyőzte riválisát, kezébe vette sorsát. Amennyiben a zalaiak nyernek a hátra lévő két mérkőzésen, a 6. helyen zárnak és onnan várják a rájátszást.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első két negyedben gyengélkedtünk. A harmadik negyedben alapoztuk meg végső sikerünket. Örülök, hogy több, mint 11 ponttal sikerült nyernünk. A győzelmet a ma 30 éves Stárics Kornélnak ajánljuk.

Csirke Ferenc, a PVSK vezetőedzője: - Az első két negyedben irányítottunk. A harmadikban támadásban „lefagytunk”. Rengeteg támadó lepattanót engedélyeztünk a ZTE-nek, ebből sok pontot dobtak.