2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Nehezen, de továbbjutottak

2019. február 28. csütörtök, 18:22
ZTE NKK - ELTE BEAC Újbuda 76-63 (21-21, 8-20, 21-12, 26-10). Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés a legjobb négy közé jutásért. Győr, 100 néző. Jv.: Győrffy, Boros, Tóth.

ZTE: Koizar (12), Pusztai (2), Maltsi (13/9), Boonstra (20/6), Horti (17). Csere: Hegedüs-Őri, Gáspár-Szalay (6), Parker (1), Kovács G. (5/3), Benke. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

BEAC: Szabó (13/3), Dúl (5/3), Laklóth (18/3), Kovács V. (4), Beckley (2). Csere: Mandics (5/3), Suppán (4),Kostowicz (10), György. Vezetőedző: Balogh Judit.

Jól kezdett a zalai csapat, 11-0-ra elhúzott. Ezután azonban túlzottan is megnyugodott, a negyed végén a BEAC visszajött a mérkőzésbe. A második tíz percben egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Aztán a ZTE teljesen leblokkolt, a BEAC szárnyalt és a nagy szünetben 12 ponttal vezetett.  A zalaiaknál a nagyszünetben hatottak Gáspár Dávid vezetőedző szavai. Alaposan feljavult a csapat védekezése és felzárkózott a zalai együttes. A befejező tíz percben bedarálta a saját tempójától elfáradó fővárosiakat a ZTE, s hozva a papírformát bejutott a legjobb négy közé.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - A második félidőre felébredt a csapat csipkerózsika álmából, a lányok „ meghaltak” egymásért  a pályán. Remélem, ezzel a győzelemmel visszataláltunk a helyes útra és játékunk tovább javul.