2024.04.25., csütörtök - MárkZalaegerszeg időjárása

Visszavágtak az őszi vereségért

2017. március 06. hétfő, 09:59
Kaposvári KK - Zalakerámia ZTE KK 75-84 (22-25, 20-16, 17-31, 16-12). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Kaposvár, 1200 néző.Jv.: Pálla, Szabó G., Kulcsár.

Kaposvár: Wisseh (10),  Fraizer (6),  Cooke (19/6),  Hendlein (24/3), Simms (11). Csere:  Fodor (3), Baki (2), Grebenár. Vezetőedző: Fekete Ádám.

ZTE: Ubilla (13/9),  Norfleet (6/3),  Benke (16/3),  Szabó Zs. (12/12), Drungilas (22).. Csere: Wright (10),  Kerpel-Fronius (5/3),  Mohácsi. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első öt percben fej-fej mellett haladt a két csapat.(5.p.: 14-13).Ubilla három hármasával tartotta a lépést  a ZTE.A negyed hajrája  a vendégeknek sikerül jobban, pár ponttal vezettek. A második tíz percben jól védekezett  a ZTE, hét pontos előnyre tett szert (12. p.:  22-29). Hazai időkérés után két perc alatt oda volt az előny.  Megfigyelhető volt, hogy amint Ubilla leül pihenni, a Kaposvár átveszi  a vezetést A játékvezetők is több faultot fújtak kétes szituációkban a kaposváriak javára, rendre elvették  a labdát  a ZTE-től.  A negyed hajrájában Szabó dob távolról egy triplát, megszerezve első pontjait.

Fordulás után nagyon  bekezdett  a hazai csapat (22. p.: 52-42).  Nagy hagyta magát  azonban a ZTE, hárompontosokkal  visszajött  a mérkőzésbe, és  átvette  a vezetést ( 25. p.: 54-56). A negyed hajrájában minden bejött  a vendégeknek és 13 pontos vezetésre tettek szert (30. p.: 59-72).  A záró tíz perc első öt percében nem fújtak faultot  a Kaposvárnak a játékvezetők. Nem csoda, hogy a házigazdák feljöttek  (34. p: 70-74).  Az egerszegiek átvészelték a nehéz időszakot és ismét  10 pont fölé  növelték  előnyüket. (38. p.:  74-82).  A végén még a rosszul dobott  büntetők is belefértek részükről.

A rangadón végig fegyelmezetten játszó ZTE visszavágott az őszi vereségért. Ráadásul nagyobb különbséggel nyert, mint   a kaposváriak  Egerszegen, ami még jól jöhet a folytatásban.

Kis Attila,  a ZTE technikai vezetője: - Jól felkészültünk  a Kaposvárból, nem engedtük saját játékukat játszani. A harmadik negyedben megszerzett előnyünket ezúttal taktikus játékkal megőriztük.