2024.03.29., péntek - AgusztaZalaegerszeg időjárása

Nagyot küzdöttek

2019. február 03. vasárnap, 10:22
Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 103-100 (28-19, 19-25, 13-33, 35-18, h:8-5). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Zalaegerszeg, 2200 néző. Jv.: Győrffy, Praksch, Goda.

ZTE:Ware (19/6), Gulyás, Thompson (24/9), Szabó (16/6), Agafanov (26/3). Csere: Doktor (8/6), Durázi (5), Bagó (3),  Papp. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Falco: Govens (25/9), Váradi (3/3),  Bíró,  Bruinsma (8/6), Reddic (10). Csere: Tóth N. (5),  Perl (8),  Balmazovics (23/9),  Curry (18/12). Vezetőedző: Gasper Okorn.

A mérkőzés előtt a 40 éve bajnokságot nyert ZTE játékosait köszöntötték, a csapat ekkor jutott fel az élvonalba, ahol azóta is szerepel.

A ZTE-ben ismét három légiós szerepelt, mivel Harris megsérült. Jól kezdte  a találkozót a hazai csapat, jó védekezés és triplák után biztosan vezetett (2. p.: 8-3). A vendégek nem találták a játék ritmusát, a ZTE irányította a mérkőzést.  19-9-nél jött a vendég időkérés, de annak sem volt eredménye, biztosan vezetett az első tíz perc után a hazai csapat. A második negyedben még egy ideig még szárnyalt  a zalai csapat, aztán a Falco  Balmazovicsnak köszönhetően - egymás után három triplát, majd és egy duplát dobott -  felzárkóztott.  Bencze Tamás hiába kért időt, nem tört meg  a vendégek lendülete, a félidőben mindössze  három ponttal vezetett a ZTE.  Fordulás után gyorsan egyenlített a Falco és átvette az irányítást. A vendégek Govens eredményessége révén elhúztak, aki mellette jól szolgálta ki társait is. ( 30. p. 60-77). Kevesen gondolták, hogy innen lesz még feltámadás a zalai oldalon. Lett. Nagyot küzdött a ZTE a negyedik negyedben (33. p.: 72-81).  A befejezés előtt nem sokkal Govenset kiállították, ami döntőnek bizonyult. Egyenlített a ZTE és kicsikarta a hosszabbítást. Ez két elcsigázott csapat küzdelmét hozta, amelyben a zalaiak nagyot küzdve nyertek.

A szomszédvári rangadón a harmadik negyedet leszámítva jól játszott  a ZTE. A játékosok hatalmas szívvel küzdöttek és nagy akaraterővel felül kerekedtek a jobb játékoskerettel rendelkező Falcon.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a csapatomnak és  a közönségnek is, közös siker volt. A befejező tíz percben mindent egy lapra tettünk fel, az ellenfél elbizonytalanodott, sikerült fordítanunk.

Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője: - Tizenhét pontról nem szabad veszíteni, ezért magamra vállalom a felelőséget. Bővebben viszont nem kívánom kommentálni a mérkőzést.