2024.03.19., kedd - József, BánkZalaegerszeg időjárása

Jobbak voltak a vendégek

2019. október 15. kedd, 14:00
szerző: B. I.
ZTE NKK - NKE FCSM Csata 73-89 (17-27, 16,26, 20-18, 20-18). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 300 néző. Jv.: Boros, Vida, Major.

ZTE: Nagy D. (11), Hayes (20/6), Burkholder (8), Kovács (9/9), Horti (19/6). Csere: Boonstra (6), Delics, Kuttor. Vezetőedző: Molnár József.

Csata: Mányoki,  Rabócz (8/3),  Lelik (22/12),  Horváth B. (17/15), Gustafson (21). Csere:  Friskovec (10/6),  Cannon (11).. Vezetőedző: Tursics Krisztián

Az idei évre a fiatalok mellé légiósokat is szerződtetett  a fővárosi csapat, így nem tűnt könnyű ellenfélnek. Alaposan bekezdtek a vendégek, jól védekeztek, remekül dobtak - az első 10 percben 60 százalékos pontossággal. Öt perc alatt négy 3 pontost dobtak. A negyed végén már 10 ponttal vezettek. A folytatásban sem csökkent a vendégek lendülete, amíg a ZTE kereste önmagát, de nem találta. A  második negyed közepén már 20 ponttal vezettek a vendégek (15. p:: 24-44).  Állandósult a Csata húszpontos előnye. Két mérkőzést remek hajrával nyert idén a zalai csapat, de ezúttal a 20 pont soknak tűnt. A házigazdák nem adták fel a negyed közepére, 13 pontra felzárkóztak. A nézők várták a jó folytatást, ami ezúttal elmaradt. Egy vendég időkérés után rendezte a sorokat a Csata, és újabb 3 pontosok után ismét 20 pont volt a két csapat között (30. p.: 51-71). A záró tíz percben  nagyot küzdött a zalai csapat, de nem volt esélye  a fordításra.

A mérkőzés elején nagyon elengedte ellenfelét a ZTE, így magabiztosan győzött a fővárosi csapat.

Molnár József, a ZTE vezetőedzője: - Nyolc nap alatt három mérkőzést játszottunk. Nem mentségként mondom, de fáradtabbak voltunk, mint a Csata.  Ennek ellenére nem lett volna szabad hagynunk, hogy 60 százalékos dobó teljesítményt érjenek el.  Van min javítani.

Tursics Krisztián, a Csata vezetőedzője: - Egész héten jól edzettek a lányok. Ebből nagyon sokat viszont láttam a mérkőzésen, jött még hozzá pár egyéni jó teljesítmény. Nagyon örülök elő győzelmünknek.