A késői hajrá, nem ért győzelmet

2021. február 07. vasárnap, 10:54
Szerző: Bedő István
Oroszlányi SE Lions – Zalakerámia ZTE KK 86-81 (24-19, 20-17, 21-20, 21-25)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Oroszlány, (zártkapus találkozó). Jv.: Papp, Ádám, Győrffy R.
Oroszlány: Bíró (9/3), Washigton (20/6), Abelli (9/3), Kucsora (3/3)  Balley(17). Csere: Garamvölgyi (5),  Anderson,  Morgan (8),  Illés (14/12) Mucza (4). Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.
ZTE: Duren (3/3),  Donaldson (18/9), Bonifert (3/3), Vuko (2),  Gleen (14). Csere: Szabó (12/6),  Wiggs (23/6), Völgyi, Simon (6/6). Vezetőedző: Luca Bechi.

A hazaiak szerezték meg a vezetést, a ZTE gyorsan egyenlített.  A folytatásban beleerősített az Oroszlány. A ZTE öt perc alatt mindössze 4 pontot dobott, a vendéglátók könnyedén húztak el (5. p: 15-4). Szabó pályára lépését követően valamelyest csökkentette hátrányát a zalai csapat (10. p.: 24-19). A második negyedben is sok hibával játszott a ZTE.  Állandósult a hazaiak tíz pont körüli előnye.(16. p.: 39-28). Hiába kért többször időt Luca Bechi. Nem hatottak az edzői tanácsok. A nagy szünet után is folytatódott a zalaiak gyengélkedése, állandósult a hazaiak 10 pont körüli előnye. Néha felzárkózott a vendégcsapat (26. p.: 59-52). Ám jöttek az eladott labdák, a pontatlan dobások, ismét elhúzott az Oroszlány. A mérkőzés utolsó öt percére összekapta magát a kék-fehér alakulat, egy pontra is felzárkóztak (37. p.: 77-76). Ám ismét előjöttek a régi hibák, és nyert a hazai csapat.