2024.05.03., péntek - Tímea, IrmaZalaegerszeg időjárása

Bravúros győzelem az ezüstérmes ellen

2018. november 05. hétfő, 07:59
ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 75-67 (19-10, 21-19, 20-22, 15-16). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Tőzsér, Boros, Minár.

ZTE: Koziar (11),Kovács G. (3/3) Boonstra (13/3), Harrison (7), Horti (11/3). Csere: Parker (16), Gáspár-Szalay (8), Pusztai (4), Hegedüs-Őri (2). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Szekszárd: Studer Á. (13/3), Theodorán (3/3), Kis V., Jovanovics (14/6), McCall (16). Csere: Eldebrink (13/9), Gereben, Mansare, Bálint. Vezetőedző: Zjelko Dokics.

Két duplával a Szekszárd szerzett vezetést, amelyre a ZTE egy triplával válaszolt. A házigazdák gyorsan felvették a meccs ritmusát és a negyed közepén már vezettek. (7-6). A folytatásban állva hagyta ellenfelét a zalai csapat. A vendégeken az időkérés sem segített, a ZTE uralta az első negyedet. A második tíz percben is jó ritmusban kosárlabdázott a hazai csapat, a vendégeknek nem jöttek be a kinti dobások. A ZTE pedig uralta a palánk alatti területet.(15. p.: 29-21). A Szekszárd 18 perc után dobta első tripláját. A zalaiak a második negyedben biztosan tartották előnyüket.

Fordulás után Horti villantott egyet, center létére dobott egy triplát, és faultokat harcolt ki. A ZTE továbbra is kézben tartotta a találkozót. A tavalyi ezüstérmes nagyon gyengén dobott. (26. p.: 57-40). Aztán a vendégek játékmodort változtattak, néha túl erőszakosan letámadták a hazaiakat. Fel is zárkóztak (32. p.: 62-57). Egy hazai időkérés annyit ért, hogy pár pont megmaradt a zalai előnyből. (36. p.: 64-60.) Koziar duplája a legjobbkor jött, miként az is, hogy Eldebrink mindkét büntetőjét kihagyta. A ZTE élt a felkínált lehetőséggel és bebiztosította győzelmét.

A harmadik negyed közepéig egyértelműen ellenfele fölé kerekedett a ZTE. Utána viszont nagyot kellett küzdenie, hogy megnyerje a mérkőzést.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Nagyot küzdöttek a lányok, és mindig volt, aki átlendítette a csapatot a holtponton. Gratulálok nekik a bravúros győzelemhez.

Zjelko Dokics, a Szekszárd vezetőedzője: - Fizikális mérkőzést játszottunk a ZTE-vel, amelynek remek játékosai vannak. Csapatom még nem bírta el a sorozatterhelést.