2024.05.05., vasárnap - GyörgyiZalaegerszeg időjárása

Nem volt esély a győzelemre

2018. április 25. szerda, 15:04
CMB CARGO UNI Győr - ZTE NKK 72-56 (21-20, 20-13, 14-14, 17-9). NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás a 3-4. helyért, első találkozó. Győr, 200 néző. Jv.: Papp, Ádám, Balogh.

Győr: Fields (14), Czank (2), Varga (8), Krivacsevics (4), Goree (12). Csere: Stepanova (9), Török (16/6), Laklóth (2), Szabó P. Vezetőedző: Sandro Orlando.

ZTE: Koziar (11/3), Gorjanácz (6), Jeffery (12/3), Hegedüs-Őri (5), Parker (12). Csere: Gáspár-Szalay (10/3), Pavel. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Jól kezdte a találkozót a ZTE, játékosai jól védekeztek és jó ritmusban támadtak (4. p:3-11) Gyorsan rendezték azonban a sorokat a hazaiak és a nyolcadik percben egyenlítettek (15-15). Főleg gyors indítások után szerezték pontjaikat. A második negyed elején rövid időre megrázta magát a ZTE, visszavette a vezetést (12. p.: 21-25). Egy időkérés után ismét ritmust váltott a Győr és kezdett elhúzni (19. p.: 41-33) Közben Goree, a hazaiak centere - aki addig korlátlan úr volt a palánkok alatt - megsérült. Nem is tudta folytatni a játékot.

Fordulás után eladott labdák, pontatlan dobások után gyorsan kialakult a 10 pontos különbség a két csapat között (24. p.: 50-40). Állandósult a házigazdák tíz pontos előnye. Csak Koziar hármasával jött tíz alá a zalai csapat (27.: 52-43), de újabb hibák eladott, labdák, rossz dobások után nem sikerült a felzárkózás. A záró tíz percben is mindent megpróbált a ZTE, de nem sikerült közelebb kerülnie ellenfeléhez. A találkozó hajrájában tovább növelte előnyét a Győr és biztosan győzött.

A bronz-csata első mérkőzésén mindössze 5 percig játszott jól a ZTE, ami kevés volt a győzelemhez. A két győzelemig tartó páros csata állása 1-0 a Győr javára.

Gáspár Dávid, a ZTE NKK vezetőedzője: - Játékosaim nem a megbeszéltek szerint játszottak, nem tartották be a taktikai utasításokat. Minden erőnkkel azon leszünk, hogy pénteken egyenlítsünk Egerszegen és a harmadik találkozó döntsön.