2024.05.03., péntek - Tímea, IrmaZalaegerszeg időjárása

Felejthető utolsó negyed - de győzelem

2019. január 28. hétfő, 19:06
Naturtex-SZTE-Szedeák - Zalakerámia ZTE KK 75-85 (19-20, 14-21, 14-25, 28-19). NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szeged, 800 néző. Jv.: Cziffra, Pozsonyi, Balogh Gy.

Szeged: Boltics (5), Vágvölgyi (10/3), Green (18/6), Juhos (24/6),  Sulovics (15/3). Csere:  Wirth (2),  Kerpel-Fronius G. (1),Bonifert. Vezetőedző: Andjelko Mandics.

ZTE: Ware (22(6),Thompson (10/3), Harris (20/6), Szabó (5/3), Agafanov (26). Csere: Papp (2),  Gulyás, Durázi, Bagó, Doktor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kosárváltások után az ZTE kapta el előbb a ritmust és meglépett hat ponttal (3. p.: 11-5). Majd légiósai révén gyorsan felzárkózott a hazai csapat (8. p. 16-16). A folytatásban még egy ideig fej-fej mellett haladt a két gárda (15. p.: 27-28). Bencze Tamás időt kért, ezután zalaiak védekezése összeállt, mindjárt lett ritmusa a támadásoknak. Több könnyű kosarat is szerzett a ZTE. (19. p.: 32-43). A nagyszünet után tovább szárnyalt a vendégcsapat, ha nem ment távolról, közelről Agafanov volt eredményes.  Húsz pont közelébe ért a ZTE előnye (29. p.: 45-64).  A záró tíz percben érthetetlen módon elkezdtek kapkodni a vendégek. Sok volt a pontatlan dobás, kezdett felzárkózni a hazai csapat. (35. p.: 59-70). A Szeged mindent megpróbált, birkózó jelenetek is színesítették a találkozót A  39. percben öt pontra jött fel a Szeged (72-77). Harris triplája a legjobbkor jött, biztossá vált a ZTE sikere.

A ZTE a második és harmadik negyedben játszott jól, az elsőben elfogadhatóan, a negyedikben felejthetően. Végül megnyert mérkőzés tett maga számára nehézzé.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Három negyeden át kontrolláltuk a mérkőzést. A negyedikben kapkodva, bután támadtunk. A győzelemnek örülök, de nem vagyok felhőtlenül boldog.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Végig kézben tartottuk a mérkőzés irányítását. Igaz, a záró tíz percben nem játszottunk jól, de győzelmünk nem forgott veszélyben.