2024.05.03., péntek - Tímea, IrmaZalaegerszeg időjárása

Folytatódott a hagyomány

2019. február 15. péntek, 08:12
DEAC - Zalakerámia ZTE KK 81-78 (16-20, 28-19, 22-22, 15-17). Magyar Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés, a legjobb négy közé jutásért. Győr, 500 néző. Jv.: Földházi, Tőzsér, Frányó

DEAC:  Dugat (26/6), Boriszov (49,  Manigat (5/3),  Ivosev (22/6), Amigo (6). Csere: Bognár (10/3), Omenaka (2),  Velkey (2), Polyák (4). Vezetőedző: Berényi Sándor.

ZTE:Ware (24/12), Doktor (2), Thompson (22/6),  Szabó (5), Agafonov (14). Csere:  Bellot-Green (6),  Kis, Durázi,  Bagó (5). Vezetőedző: Bencze Tamás.

A Debrecen kezdett jobban, Ivosev  pontjaival egy perc után 5-0-ra vezetett.  "Felébredt"  a zalai csapat és Szabó 2+1-ével, illetve Thompson duplájával utolérte ellenfelét, sőt a vezetést is átvette (5. p.: 7-11).  Időkérés után felzárkózott a DEAC és rövid időre visszavette a vezetést, de a ZTE ismét újítani tudott. Támadásban pontosabb volt, mint ellenfele, így vezetett. Boriszov, a  hajdúságiak pontgyárosa nem szerzett kosarat az első negyedben, helyette Ivosev villogott.  A második tíz perc elején eladott labdák után gyorsan egyenlített a Debrecen (12. p..20-20). Ware  3 pontosával ismét vezetett a ZTE, ez volt az első  három pontosuk. Szabó közben begyűjtötte harmadik személyi hibáját. A negyed közepén a DEAC átvette az irányítást, pontosabbá váltak dobásai és megszerezte a vezetést (18. p.: 44-34). A negyed utolsó percében Ware pontjaival csökkentette öt pontra a hátrányát a zalai csapat. Új légiósa megszerezte első pontjait, amivel a ZTE 47-45-re zárkózott fel.  Boriszov is megszerezte első dupláját, a hajdúságiak állandósították 4-5 pontos vezetésüket. A ZTE a 27. percben Thompson  3 pontosával érte utol ellenfelét.  (59-59).  Időkérés után ismét elhúzott a hajdúsági csapat (32. p:  69-63).  A befejezés előtt két perccel 78-78-ra állt a találkozó. A hátra lévő időben  a DEAC dobott csak pontot, így megnyerte a találkozót.

A ZTE folytatta Magyar Kupabeli gyengélkedését,  sorozatban negyedszer búcsúzott az első fordulóban. A kiesés törvényszerűnek mondható, mivel csak Ware és Thompson vette ki igazán részét  a pontgyártásból. Szabó betegsége után lábadozott, az új amerikai légiós beilleszkedési gondokkal küzdött. Ráadásul ezúttal Agafonov is  többet hibázott, s a kispadról ezúttal kevés segítség érkezett.