Gálázott a bajnok

2020. november 17. kedd, 08:30
Szerző: Bedő István
ZTE NKK – Sopron Basket 47-104 (16-37, 7-25, 12-22, 12-20 )

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg (zártkapus találkozó. Jv.: Csabay-Kaskötő, Varga-Záray, Horváth Cs.
ZTE: Dzombeta (16/6), Horváth F. I., Mányoky (3), Kulcsár (14/6), Szabó P. (6). Csere: Horváth F. II. (2), Németh, Úr (3/3), Dömötör (3/3). Vezetőedző: Ambrus Péter.
Sopron: Walker (18/6), Williams (24/9), January (14/3), Pfeiffer (9/6), Brooks (24). Csere: Kocsis, Fegyverneky (10), Czukor (5/3). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A bajnok Sopron Basket csapatát fogadta, az utolsó helyezett ZTE.  A házigazdáknak mindössze öt percig sikerült lépést tartani a vendégekkel (5. p.: 9-12). A Sopron ezután beleerősített, és játszi könnyedséggel húzott el a zalaiaktól (6. p. 9-28). A tartalékos bajnok nyolc játékossal is remekelt, ugyanis mindössze ennyi kosárlabdázóval érkezett Egerszegre. A második tíz percben is tovább robogott a vendégcsapat. A Sopron tovább szigorított a védekezésén. A zalaiaknak mindössze 7 pontot sikerült szerezniük a második negyedben. A harmadik negyed első 5 percében 4 pontot szerzett a zalai csapat, a vendégek tovább növelték előnyüket. A hazai „kosárcsendet” Dzombeta törte meg. A negyed végére, egy pont híján 50 pont volt a bajnok előnye. Sok kérdés már nem maradt az utolsó tíz percre, mindössze annyi, hogy a Sopron mikor szerzi meg 100. pontját. Egy dupla után Brooks kosara jelentette, hogy három számjegyű lesz a hazai csapat veresége.
A bajnok nem adott esélyt a ZTE-nek, könnyed játékkal aratott fölényes győzelmet. A hazaiak a második félidőben nehezítették meg kicsit a Sopron dolgát.